2.02.2022 - красиве число. Думаю, о 22:22 особливо забобонні навіть загадували бажання: аж раптом справдиться? А ще 2 лютого 2022 року стартував прокат української комедії «Найкращі вихідні». Чи стане ця дата щасливою для фільму? Дізнаємося дуже скоро. Сьогодні ж пропоную поринути у нестримні веселощі прем'єрного показу. Та спершу - короткий екскурс в історію.
«Найкращі вихідні» - це безпрецедентна колаборація найбільшої української кіностудії (FILM.UA) та найбільшого у східній Європі музичного фестивалю (Atlas). За словами продюсерів, такий експеримент - перша ластівка не лише для вітчизняного кіновиробництва, але й для Європи: навіть масштабні Glastonbury та Sziget нічого подібного не практикували. Що ж, хай беруть приклад.
В основу сюжету фільму покладені чотири новели, котрі переважну частину екранного часу існують автономно одна від іншої. Об'єднує їх лише те, що герої їдуть до столиці: компанія хлопців із Кривого Рогу - аби влаштувати незабутню парубоцьку вечірку, амбітна кар'єристка зі Львова - на співбесіду, після якої може отримати роботу мрії, п'ятнадцятирічна Аліса з Одеси - на пошуки батька, з котрим не бачилася багато років, а закоханий німець - на зустріч із красунею-українкою, яку необхідно «врятувати та відвезти до Німеччини». На кожного, звісно, чекає низка різноманітних пригод і шлях трансформації, прийняття та примирення. А насамкінець всіх об'єднає музичний фестиваль Atlas.
Вже традиційно для FILM.UA прем'єра відбулася у кінотеатрі «Київська Русь». Його величезна зала насилу вмістила усіх запрошених, а фойє, що його виділили під вітальний коктейль, зустрічало гостей зимовою прохолодою.
Ірина Костюк та Артем Колюбаєв не дадуть збрехати
Як і генпродюсер «1+1» Максим Кривицький (забігаючи наперед, скажу, що він тут не просто так)
А дехто, незважаючи на холод, ласував морозивом
Або розігрівався шампанським - як Дмитро Суханов та Олексій Гладушевський
Сценарист Микола Куцик вочевидь вживався у роль хулігана з новели про парубоцьку вечірку
Юний Тарас Денисюк, який виконав роль молодшого брата кар'єристки зі Львова, веселився з акторами з іншої новели - Дар'єю Петрожицькою та Еліасом Райхертом
А ось і його кіношна старша сестра Наталія Бабенко - у компанії продюсера фільму Анни Єлісєєвої та автора сценарію Анастасії Лодкіної
Режисер Влад Клімчук уже набив руку на вітчизняних комедіях. Чекаємо на етно-трилер «Зілля»!
Любов Крохмальна та Олександр Клейменов тут не просто так - свою першу підтримку проект «Найкращі вихідні» отримав, вигравши конкурс соціально значущого контенту PITCH.UA 2
Згодом проект став переможцем Сімнадцятого конкурсу Держкіно. І тепер перший заступник голови відомства Юлія Шевчук прийшла підтримати фільм у глядацькій залі
Олеся Лук'яненко на знак підтримки принесла колегам квіти
А що принесли Данило Каменський та Дар'я Трегубова - читайте самі
Для Ігоря Сторчака нинішня прем'єра - остання у статусі керівника FILM.UA Distribution. Та щось мені підказує, що зовсім їхні шляхи не розійдуться
На глядачів фільму чекає зустріч із українськими музикантами, що виступали на фестивалі Atlas. Alyosha й Тараса Тополі серед них немає - та вони були на прем'єрі
А німецький актор Йорг Бертгольд, що зіграв хедлайнера фестивалю Пітера Похєра, був і там і тут, до того ж не виходячи з образу
Не лише шампанське задавало тональність заходу
Проте Роман Грищук був серйозним і навіть на святі пам'ятав про заходи безпеки
А поки гості готувалися до головного, я поговорила з продюсером Анною Єлісєєвою та автором сценарію (вона ж креативний продюсер) фільму Анастасією Лодкіною:
- «Найкращі вихідні» - перший приклад колаборації великої кіностудії та популярного музичного фестивалю. Ви задоволені співпрацею?
А. Є.: Все відбувалося дуже легко, тож ми раді, що це партнерство здійснилося. Діма Сидоренко (засновник фестивалю Atlas та співпродюсер фільму. - МН) прийшов із цією ідеєю до Сергія Созановського. Ми одразу сказали, що зробити кіно не про фестиваль, але на його тлі - з неймовірною енергією, музикантами - це класна ідея. Настя написала сценарій. Аби не спойлерити, скажу, що там дуже багато провокаційних жартів про фестиваль, щоб не було пафосу, але було життя. Організатори фестивалю були у захваті від цих жартів. А загалом вийшов унікальний кейс, який покаже, наскільки могутньою може бути креативна індустрія, коли ми працюємо разом.
- Фільм створювався в пандемійний рік - чи були через це складнощі з виробництвом?
А. Є.: Жодних затримок не було - просто дуже довго чекали, чи буде скасований карантин. І в травні 2021 року, тільки-но його скасували, ми увірвалися та зняли все на одному подиху. А потім, без перерви, зробили постпродакшен.
- Якою була роль Дмитра Сидоренка у створенні фільму?
А. Є.: Насамперед, це співробітництво у плані експертизи, у плані ресурсів. Atlas надавав свої локації, своїх менеджерів, свої технічні можливості. А ми забезпечували власне кінозйомку.
- Чим закінчилася історія з Еліасом Райхертом, який виявився не готовим до великої кількості реплік українською? У фільмі ми почуємо оригінальний голос?
А. Л.: У цього хлопця чудові здібності до мов. Він працював із учителем, тож розумів кожне слово, що вимовляє українською. Ми дуже ним пишаємось і любимо його. Він вже нас розуміє, тому не засуджуйте його за його присутності (посміхається).
- Трейлер справляє враження, що у героїв жива та природна українська мова. Ви цілеспрямовано над цим працювали?
А. Л.: Так, ми шукали форму. Там люди з різних регіонів України, і ми шукали говірку кожного, щоб це було органічно. Аби українська мова звучала природно, як у житті. Тому ми не боїмося суржику, наприклад. Мова - живий організм, і це круто, коли він еволюціонує, а не лежить мертвим вантажем у словниках.
- Як кінотеатри розписали фільм?
А. Л.: Був попередній показ для представників кінотеатрів - їм сподобалося, вони вважають стрічку дуже перспективною. Але конкретні цифри будуть відомі пізніше.
- А домовленості з телеканалом й ОТТ-платформою вже є? Та яким буде театральне вікно?
А. Є.: Вікно зараз не можу прокоментувати. Фільм спочатку вийде на телебаченні, а потім на OTT-платформі. Права вже продані. На початку титрів подивіться, хто наш володар телевізійних прав (а тому, хто зустрів Максима Кривицького, і без титрів усе зрозуміло. - МН).
- Чи планується подальша співпраця з Atlas?
А. Л.: Якщо ви переконаєте максимальну кількість ваших читачів прийти у кіно, все можливо. Нам є що ще сказати.
Дмитро Сидоренко, з яким я, звісно, теж поговорила, висловився набагато конкретніше:
- Наша співпраця [з FILM.UA] настільки позитивна і крута, що ми хочемо знімати другу частину.
- Організація величезного музичного фестивалю дуже відрізняється від продюсування фільму, або є щось спільне?
- Це кардинально різні індустрії. Єдине, чим вони схожі (у нашій країні, де, в принципі, складно щось робити і там, і там) - це дуже круті ідейні люди, на яких індустрія тримається. Наша колаборація є унікальною. Вона показала, що з одного дубля можна знімати на фестивалі мільйон сюжетних ліній. Фактично третину чи чверть фільму було знято на самому фестивалі за шість днів. Не було змоги щось перезнімати. І вийшло дуже круто.
- Якою була ваша роль як продюсера?
- Я допомагав на всіх етапах: із локацією, з артистами, в усіх процесах, де ми могли хоч якось допомогти. Хіба що не заглиблювалися технічно у саму зйомку, це не наш сильний коник.
- У фільмі беруть участь зіркові музиканти: VERKA SERDUCHKA, Alyona Alyona, The HARDKISS, ONUKA, Артем Пивоваров. Вони за це вимагали гонорар?
- Усі знялися без гонорару. Для всіх була важлива ідея. Тому що цей фільм допомагає рекламувати Київ, Україну, показує, який крутий фестиваль ми маємо у столиці. Тут закладено дуже велику соціальну складову.
- Як до вас прийшла ідея зняти фільм? І, головне, чому ви від неї не відмовилися, коли обидві індустрії - і кіно, і концерти - переживали кризу, спричинену пандемією?
- Я подивився інтерв'ю Сергія Созановського у Андрія Федоріва: перейнявся цією людиною, написав йому. І він на першій зустрічі відгукнувся на мою ідею. Усі зірки зійшлися. Не було жодного опору у реалізації ідеї, натомість була повна синергія. Усі йшли назустріч. Складнощів завжди й в усьому мільйон. Та коли б ми їм піддавалися, фестивалю Atlas не було б уже кілька років. Складнощі лише мотивують нас долати їх та рухатися далі. Так і з фільмом. Сподіваюся, всім сподобається те, що вийшло.
Отже, «Найкращі вихідні» вже у кіно, і я бажаю сміливому експерименту глядацького успіху. А насамкінець передаю прохання режисера: розкажіть своїм друзям і знайомим, які збираються до кінотеатрів, що після титрів є секретна сцена, котра містить подробиці про одного з персонажів (так-так, у найкращих традиціях Marvel). Тому не варто мчати до виходу одразу після титрів - дочекайтеся їхнього закінчення.