Вчора ми з вами майже весь день уважно стежили за перебігом першого дня пітчингу патріотичних серіалів, який організував Мінкульт. Попри те, що почати експертам довелось із запізненням, вони таки вклалися в таймінг (і навіть закінчили на півгодини раніше), вислухавши авторів 20 проектів із 33. Із огляду на це, сьогодні трансляція обіцяє бути не такою напруженою: часу на решту 13 заявок цілком достатньо, й можна нікуди не поспішати.
Проте, сподіваюся, ніхто не затягуватиме процес, а вже завтра ми дізнаємося фінальний вердикт - хто ж отримає підтримку і чиї проекти ми скоро побачимо в ефірі українських телеканалів та онлайн-платформ. Із повним переліком проектів, допущених до другого туру конкурсу, можна ознайомитись тут, але далеко не йдіть - невдовзі я розпочну свій онлайн.
І не забувайте оновлювати цю сторінку, аби нічого не проґавити.
10:15
Ви теж думали, що сьогодні, впоравшись з учорашніми труднощами, експерти почнуть вчасно? А не варто було - трансляція вже на 15 хвилин запізнюється. На щастя, є надія, що темп пітчингу збережеться и допізна ніхто не сидітиме.
Тоді вперед!
Драма «Зілля»: 4 серії по 44 хвилини, виробник - ТОВ «Фільм Ю Ей Продакшн». Режисер - Владислав Климчук (Влад Дикий). Продюсери: Ірина Костюк, Ганна Коваль. Автор сценарію - Наталія Ворожбит. Бюджет етапу виробництва: 2 322 610 грн. У держави просять 1 161 305 грн.
Синопсис: Фатальна красуня-млинарка Тетяна закохується до нестями в Гриця, навіть не підозрюючи, що він уже обіцяв одружитися іншій - лагідній Настці, що роками чекає на весілля зі своїм складним та суперечливим обранцем. Шалені стосунки Тетяни та Гриця - це від початку приречений зв'язок, від котрого страждають Настка, закоханий у красуню-млинарку Петро та молодша сестра Гриця - Ясна. У повітрі наче завмирає питання і біль - хто перший із них отримає зрадницького ножа в закохане серце. Але найгірше, що їхня любов прочиняє двері примарам минулого, містичним таємницям, вбивствам та отруєнням, в які вплетені мати Тетяни Іваниха та справжня мати Гриця - циганка Мавра й їхні коханці. Коло спокути і пристрасті схоже на коло водяного млина - хто зможе вибратися з нього живим?
Узагалі-то, про стрічку я вам неодноразово розповідала: торік проект презентували на конкурсі Держкіно, проте як повнометражний фільм. За словами Ірини Костюк, тепер автори запланували дві частини проекту по 4 серії (наразі йдеться про першу частину). Продюсери формулюють жанр серіалу як етнотрилер. До створення саундтреку долучаться Олег Михайлюта і Віра Кекелія, художник з костюмів - Ольга Навроцька.
Судячи з того, що каже креативний продюсер Анна Єлісєєва про творчу концепцію проекту, від минулого року вона не змінилася: зрозумілий кожному дорослому конфлікт, сильні жіночі персонажі та ukraine original із візуального погляду. Український фольклор має привабити глядача «на рівні ДНК», а особлива стилізація залучить до перегляду не лише дорослих, але й молодь.
Режисер нагадав, що однією з головних режисерських фішок проекту стане використання неонового освітлення, ігри з кольором (синій, зелений, червоний) і динамічного монтажу. Говорячи про стилізацію, Влад як приклад наводить Ваканду з «Чорної пантери», однак якщо там всесвіт вигаданий, то у «Зілля» - реальний. «За допомогою стилізації ми наближаємо стародавню Україну до сучасності», - каже Климчук.
Ну й аби ви добряче зрозуміли суть проекту, Костюк пояснила: «Це як «Неоновий демон» у карпатському лісі».
Документальний телесеріал «Івасюк. Ruta-марафон»: 6 серій по 26 хвилин, виробник -ТОВ «ПРО Продакшен Україна». Режисер - Сергій Проскурня, продюсер і автор сценарію - Катерина Городнича. Бюджет етапу виробництва: 747 286 грн. У держави просять 321 тис. 926 грн.
Синопсис: Життя, творчість і загадка смерті Володимира Івасюка в яскравих історіях його родини та друзів. Унікальний емпатичний погляд на талановиту особистість - автора «Червоної рути», яку українці всього світу співають уже півстоліття.
Продюсер розпочала з нагадування: цього року, крім усього іншого, виповнилось 50 років відтоді, як пісня «Червона рута» була виконана вперше. Варто зазначити, про це пам'ятає не лише вона - торік FILM.UA також оголосила про роботу над стрічкою за мотивами «Червоної рути». Але якщо студія готує художню романтичну комедію, то тут автори хочуть зробити документальний серіал про самого Івасюка.
За словами Городничої, більшість доступних матеріалів про композитора - біографічні довідки, і в усьому цьому страшенно бракує людини: якою вона була, як жила, що любила. Відеоінтерв'ю Івасюка практично не залишилось, відтворювати його біографію доводиться за інтерв'ю з його близькими та оточенням - таких Катерина записала понад 10 годин.
У своїй роботі творці хочуть зробити ще одну важливу справу: дослідити, хто ж вбив (і, головне, замовив) Володимира Івасюка. Протягом багатьох років офіційною причиною його смерті було зазначене самогубство, та лише 2019-го експертиза довела: це не так. Зараз питанням займається СБУ, і творці документалки хочуть розповісти про це у своєму серіалі.
Патріотичну складову автори описують просто: Івасюк не ходив на барикади, а просто писав пісні українською, які співали всі (зокрема, інші народи), популяризуючи у такий спосіб нашу мову та культуру.
Команда вже заручилась підтримкою телеканалу «Еспресо». Поки автори просять грошей на створення тизеру і написання сценарію перших трьох серій.
Бондаренко поцікавився маркетинговою стратегією проекту, на що Городнича знову згадала канал «Еспресо», а також те, що спочатку запланований марафон на честь Івасюка і його «Червоної рути», зірваний карантином, рано чи пізно відбудеться, й до нього підключиться багато українців з усього світу.
Драмеді «Зона 51»: 4 серії по 50 хвилин, виробник - ТОВ «Крісті Фільм». Режисер - Євген Кошин, продюсер - Дмитро Мінзянов, автор сценарію - Наталя Блок. Бюджет етапу виробництва: 1 907 550 грн. У держави просять 953 тис. 775 грн.
Синопсис: Історія про чотирьох друзів, яким виповнилося 50 років. На останній зустрічі вони багато жартували, що потрапляють до Зони 51. Так називають секретну зону в Неваді, де, як кажуть, вивчають прибульців. Після того як вони розійшлись по домівках, у житті кожного почали відбуватися кардинальні зміни.
За словам сценариста та шоуранера проекту Наталі Блок, ідея проекту виникла близько року тому. Вона замислилась над тим, що проблему кризи середнього віку часто порушують з погляду жінок: чоловік іде з родини, починає дивно поводитись тощо. Але про те, що цієї миті відбувається всередині чоловіка, говорять рідко, і Зона 51 це змінить.
Для тих, хто хвилюється: автори не скупляться на спойлери - всіх чотирьох героїв проекту очікує хепі-енд. Похмурих тонів теж не чекайте: проект обіцяє бути дуже сучасним, а його атмосфера - затишною і позбавленою пострадянської замшілості. Навіть із Київського моря тут збираються зробити щось на кшталт Скандинавії. Одна з цілей серіалу - показати сучасне життя українського середнього класу.
Команда проекту хоче, аби підсумковий результат був звичний і для глядачів традиційного телебачення, й для аудиторії стримінгових платформ, а як атмосферний референс згадують серіал Netflix «Метод Комінські»: там теж показаний світ чоловіків у кризі, але значно старшого віку.
Бродкастера в проекту наразі немає, проте автори впевнені, що Україні потрібні якісні комедійно-драматичні історії. На це Ольга Пантелеймонова заявила, що у просуванні серіалу компанії «Крісті Фільм» допомагає Star Media, і перемовини з телеканалами вже йдуть.
Тревел-комедія «Дональд і Рональд блукають Україною»: 8 серій по 25 хвилин, виробник - ТОВ «Крісті Фільм». Режисер - Віктор Буток, продюсер - Дмитро Мінзянов, автор сценарію - Оксана Гриценко. Бюджет етапу виробництва: 2 603 044 грн. У держави просять 1 301 522 грн.
Синопсис: Відомий американський тревел-блогер Рональд подорожує світом, вишукуючи унікальні маловідомі місця. Його знахідки завжди викликають захоплення глядачів. Цього разу він вирушає до України. Супутниками Рональда стануть старший за нього на 20 років американець Дональд із посттравматичним синдромом, українська блогер-початківець Марічка та її подруга і перекладачка Катя. Відчайдушну четвірку чекають нестандартні автентичні місця й шалені пригоди.
Із пандемією тревел-блогерство дещо втратило свою актуальність (якщо, звісно, ви не Антон Птушкін), однак цей проект може її воскресити. Творці обіцяють привабити глядачів яскравими комедійними діалогами та зірками у головних ролях: це Олег Карпенко і Роб Фельдман, з яких вийшов «унікальний дует». Обидва чудово знають англійську, працювали в різних міжнародних проектах, тож нас, за словами творців, не має бентежити, що ролі американців дістались українцям. На героїв другого плану розглядають Віктора Жданова, Дар'яну Донцову та Марію Стопник (котра невдовзі стане зіркою стрічки «Я, «Побєда» і Берлін»).
Якихось надвідкриттів про Україну автори робити не планують: за словами режисера, серіал радше стане інтерпретацією іноземного погляду на наше життя. За словами режисера, прекрасних локацій в Україні вистачить на тисячі серій, тому команда розраховує на другий і наступний сезони.
Зараз триває робота над сценарієм, а маркетингова стратегія, за словами Мінзянова-молодшого, базується на оригінальності проекту та нестачі якісних комедійних історій. Команда вже підписала угоду з каналом «1+1», а в майбутньому розраховує знаходити партнерів в особі VoD-платформ. Інтернет-аудиторію мають намір зацікавлювати ще і за допомогою блогу, котрий нібито будуть вести головні герої. Інакше кажучи, проект буде інтерактивним.
Комедія «Скажені сусіди»: 12 серій по 25 хвилин, виробник - ТОВ «Прототип продакшн». Режисер - Олег Борщевський, автор сценарію - Микола Куцик. Продюсери: Ірина Костюк, Юрій Горбунов. Бюджет етапу виробництва: 1 800 900 грн. У держави просять 900 тис. 450 грн.
Синопсис: Спокійне життя Василя Середюка руйнується, коли новим сусідом стає шкільний ворог Тарас Блащиковський. Старі образи спалахують з новою скаженою силою.
«Скаженого» багато не буває, тому давно знайому й любу українцям франшизу про нескінченні весілля вирішили розширити спін-офом про сусідів Середюків.
Юрій Горбунов вірить в успіх серіалу, позаяк за плечима у франшизи - кілька рекордних бокс-офісів, нереально високі телерейтинги і чудові результати в діджиталі. Слоган серіалу: «Всіх людей створив Бог, і лише сусідів - диявол».
Ідея проекту народилася, коли автори поставили собі запитання - а чим узагалі займається Середюк у перервах між весіллями своїх дітей? Правильно: воює із сусідом. Розвиватимуться й лінії інших персонажів - Франсуа почне працювати в українській лікарні, Олька та Ашот започаткують бізнес-війну з конкурентами. Втім, у фіналі глядачів чекає хепі-енд.
Куцик бачить потенціал проекту не на один сезон. Я теж згодна: напевне глядачам буде в радість знову і знову занурюватись у веселий та по-доброму скажений світ Василя Середюка. А хтось іще каже, що в нас немає національного героя - то ось же він!
Маркетингова стратегія розвиватиметься в найкращих традиціях «скаженої» франшизи: це і промо ресурсами телеканалу (його не називають, проте майже напевно це будуть «Плюси»), і на діджитал-майданчиках, і зовнішня реклама. Горбунов навіть обіцяє знову воскресити свій блог «Скажений продюсер».
За словами Горбунова, головна мета проекту - аби все українське асоціювалось з успіхом. У цьому команда, власне, і вбачає його патріотичну складову.
Драмеді «Битва шкіл»: 8 серій по 48 хвилин, виробник - ТОВ «Стар Медіа Продюсерський хаб». Режисер - Віра Яковенко, продюсер - Вікторія Бурдукова. Автори сценарію - Антон Базелінський, Євгенія Савиченко, Олексій Комаровський. Бюджет етапу девелопменту (4 серії): 608 тис. 940 грн. У держави просять 304 тис. 470 грн.
Синопсис: 35-річний учений Євген стає директором найгіршої школи обласного центру. Директриса елітної гімназії, що поруч, вирішує, що школу варто знести, побудувавши басейн для гімназистів. Євген приймає виклик - разом із школярами, яких більше нікуди не беруть, йому треба виграти змагання у гімназії за право зберегти школу. Натхнений протистоянням, він знаходить нове романтичне почуття там, де зовсім не очікував.
Вікторія Бурдукова пояснює, що за цей проект вони взялись, коли зрозуміли: у всіх серіалах про школу, які нині виходять в Україні, акцент зроблений на «темний» бік. Проте світле у загальноосвітньому процесі також є, і «Битва шкіл» зосередиться саме на ньому. Утім, відверто підлітковим серіал робити не планують - це радше сімейна історія, у котрій будуть як лінії школярів, так і дорослих (спойлер: конфлікт між директорами школи та гімназії закінчиться… романом).
Антон Базелінський зазначає, що патріотичність проекту передусім у тому, аби продукувати позитивні сенси.
Актори поки не затверджені, однак автори планують великий загальноукраїнський кастинг і серед молоді, і серед професійних акторів. Велику вагу при цьому приділятимуть знанню претендентами живої української мови. До партнерства планують залучити модних україномовних виконавців, з якими потім створять саундтрек проекту.
Наразі автори просять грошей на літературний сценарій чотирьох серій, складання бюджету виробництва та графіка робіт, а також на створення презентаційних матеріалів. Канал, з котрим автори мають намір домовлятись, Бурдукова не назвала, але натякнула: у його кольорах (зелених) була зроблена вся презентація. Це, якщо ви ще не зрозуміли, «Новий канал».
Сатирична комедія «Ревізор»: 4 серії по 45 хвилин, виробник - ТОВ «Солар медіа інтертейнмент». Режисер - Аркадій Непиталюк, продюсер - Сергій Лавренюк. Автори сценарію: Аркадій Непиталюк, Ігор Білець, Сергій Лавренюк. Бюджет етапу виробництва: 809 тис. 182 грн. У держави просять 404 591 грн.
Синопсису в опублікованій заявці немає, тож дізнаватимемось про події серіалу під час презентації.
Основою сюжету стане не проект «Нового каналу», а повість Миколи Гоголя, проте автори планують змінити хронотоп. Дію перенесуть до 1980 та 2020 років. За словами Непиталюка, радянський час - ідеальний для того, аби перенести дії «Ревізора», адже ані реалії, ані характери принципово не змінилися. Не змінились вони й сьогодні, але таке перенесення дії до минулого допоможе показати глядачам сучасні недоліки нібито з боку.
Автори просять кошти на етап девелопменту, який включає в себе написання сценарію чотирьох епізодів і проведення кастингу. Останній надважливий, оскільки «Ревізор», за словами режисера, абсолютно акторська історія, у котрій усе передається через персонажів. На головні ролі розглядають Наталю Мазур («Секс і нічого особистого») та Романа Халаїмова. Непиталюк зазначає, що він часто грає негативних персонажів, і хочеться показати глядачам його інший бік, позаяк він «дуже об'ємний актор».
Однак режисер уточнює, що виконавці головних ролей можуть змінитись - у презентації вони з'явилися для того, аби експерти зрозуміли, якими автори бачать своїх героїв. Те саме стосується й Олександра Ігнатуші, котрого творці бачать у ролі партійного діяча. Якщо все складеться, то не обійдеться і без любимчика Непиталюка ще з часу «Припутнів» Дмитра Хом'яка.
Супермісія проекту - повернення Гоголя на територію України та української культури, ще раз нагадати українцям, що ця людина - виходець звідси, аби письменника почали ідентифікувати з Україною. І зробити це найкраще за допомогою комедійного жанру.
Серіалом уже зацікавився телеканал СТБ, але про це міг би детальніше розповісти Сергій Лавренюк, котрий на презентації відсутній - летить десь над океаном, як сказав про нього Непиталюк.
Мелодрама «Тут і тепер»: 8 серій по 48 хвилин, виробник - ТОВ «Стар Медіа Продюсерський хаб». Режисер - Володимир Харченко-Куликовський, продюсер - Галина Храпко, автор сценарію - Ігор Жук. Бюджет етапу виробництва: 1 207 490 грн. У держави просять 603 тис. 745 грн.
Синопсис: Серіал про долі і боротьбу за місце під сонцем чотирьох київських родин - від юності подруг у буремні 90-ті до наших днів. У дорослому віці, переживаючи кожна свою драму - родинну, кар'єрну, психологічну, а також виклики сьогодення - війну, колосальні зміни світоглядів, волонтерський рух - подруги вирішують розпочати нове життя, тут і тепер, не очікуючи на те, що їм буде подарований інший час.
Бродкастер проекту - телеканал СТБ. За словами продюсера, у її досвіді це мало не вперше, коли продакшену не довелось вмовляти мовника, щоби той став партнером проекту. Канал бачить цей серіал спецпроектом, приуроченим до 30-річчя незалежності України. Втім, аби перестрахуватись (з огляду на пандемійні ризики), прем'єра запланована на листопад 2021 року.
В основі серіалу - однойменний роман Ірен Роздобудько, який уже кілька разів перевидавався та залишається лідером продажів в Україні. Автор роману мріє, щоби проект вийшов дуже стильний, позбавлений суржика, сварок і вульгарності, котрих на українському телебаченні й так вдосталь.
Чотири героїні проекту - як чотири мушкетери, котрі з дитинства заприсяглися бути разом і захищати одна одну: кримська татарка-стоматолог, що поїхала працювати на Схід; жінка, яка зіштовхнулась зі зрадою; талановита, але невизнана актриса; волонтерка зі США, котру за юних літ силоміць вивезли з України. У дрімкасті бачать Джамалу, другу героїню може зіграти або Даша Трегубова, або Ксенія Мішина, третю - Вікторія Булітко, а четверту - Настя Каменських. Є й інші претендентки на ці ролі, але, гадаю, характери персонажів ви зрозуміли. Всі вони - сучасні, модні, красиві та ментально «наші».
Перерва до 13:00.
Повертаємось. Наступний проект - біографічна драма «Олена Теліга. Неймовірна»: 4 серії по 48 хвилин, виробник - ТОВ «Стар Медіа Продюсерський хаб». Режисер - Роман Бровко, продюсер - Галина Храпко, автор сценарію - Ірен Роздобудько. Бюджет етапу виробництва: 1 210 905 грн. У держави просять 605 тис. 452 грн.
Синопсис: Ця жінка була для своїх сучасників загадкою. І лишається загадкою для наступних поколінь, незважаючи на те, що факти її героїчної біографії давно відомі досить широкому загалу. Для багатьох сучасників вона стала «українською Жанною д'Арк» і разом із цим - не легендою, не бронзовим пам'ятником - а живою, веселою, життєрадісною, не позбавленою кокетства та вірною любові жінкою.
Цей проект ми з вами теж добре знаємо: нещодавно він пітчингувався у Держкіно як повнометражний фільм. Проте фінансування автори не одержали, тому тепер в їхніх планах - створити мінісеріал міжнародного рівня. Як приклад продюсер наводить попередній досвід Star Media - серіали «Анна Герман» і «Мата Харі».
Автор сценарію попереджає: пафосу та псевдогероїзму у сценарії не буде. Телігу покажуть живою людиною й одночасно спростують велику кількість неправдивих фактів з її біографії, опублікованих після її смерті. Готуючись до проекту, Роздобудько виявила, що біографії Теліги як такої не існує, а інформація у Вікіпедії різними мовами істотно відрізняється. Тому творці звернулись до кількох учених, які надали багато цікавої інформації - аж до того, якого кольору були очі в Олени.
Крізь призму долі Теліги Роздобудько хоче розповісти про справжню європейську молодь того часу. В історії буде місце саспенсу, її планують зробити яскравою й такою, що чіпляє, - у кожному епізоді буде декілька «крючків».
Серед референсів - «Фріда» із Сальмою Хаєк, «Андрій Рубльов» Андрія Тарковського та «Хемінгуей і Геллхорн» із Ніколь Кідман і Клайвом Овеном. Роман Бровко зазначає, що серіал буде цікавий усім, хто цікавиться українською та європейською історією того часу. На головну роль розглядають польську актрису Агнешку Гроховську й українок Юлію Чепурко і Юлію Шугар.
Польська актриса у дрімкасті не випадково: у проекту вже є польський партнер, компанія Film Street. Star Media планує не просто зняти серіал, а створити бренд Олени Теліги спільно з українськими дизайнерами, записати пісні на її вірші із сучасними українськими музикантами, а на базі сценарію - видати книжку українською, англійською й польською мовами.
Уже є домовленість із телеканалом СТБ, також творці ведуть перемовини з польськими бродкастерами. Зараз автори просять фінансування на літературний сценарій чотирьох епізодів, підготовку проекту та кастинг.
Драмеді «Рідний чужий дім»: 4 серії по 45 хвилин, виробник - ТОВ «КС Прошакшн». Режисер - Денис Тарасов, продюсер - Вікторія Бурдукова. Автори сценарію: Гульсум Халілова, Микола Рибалка. Бюджет етапу виробництва: 505 тис. 200 грн. У держави просять 252 тис. 600 грн.
Синопсис: Намагаючись продати дідів будинок, двоє друзів-мажорів, стають жертвами ріелтора-афериста. Разом із ними в халепу потрапляють дві родини переселенців, кожній з яких ріелтор продав один і той самий будинок. Абсолютно несхожі ментально, традиційно, релігійно, родини кримських татар та українців зі Сходу вимушені деякий час співіснувати у двічі проданому помешканні. Їм доведеться в непростій боротьбі з'ясовувати, хто господар у домі, і при цьому не розвалити сам будинок. Як поставляться одне до одного члени двох родин, котрі через військові дії на Сході й анексію Криму змушені були залишити власні домівки? Чи зможуть вони дійти спільної мови та протистояти детективній афері? Зрештою, чи приймуть вони друзів-мажорів, які закохались у їхніх дочок?
Сценаристка проекту наводить сумну статистику - анексованому Криму присвячені лише 2% ефірного часу українських інформаційних телеканалів, і люди з окупованих територій почуваються кинутими. Серіал може це виправити: його обіцяють зробити оптимістичним і життєствердним. Тому розвивати його вирішили у жанрі драмеді - аби показати драму персонажів, але зробити це з позитивом.
На думку Халілової, такі проекти здатні об'єднувати країну набагато більше за лозунги на кшталт «Крим - це Україна» або «Донбас - це Україна». Проект створюють разом із каналом «Україна», однак також його транслюватиме ATR. У виробництво планують зайти у травні наступного року, щоби запрем'єрити вже в осінньому телесезоні.
Кримінальна драма «Спиртовоз»: 8 серій по 52 хвилини, виробник - ТОВ «Стар Медіа Продюсерський хаб». Режисер - Тарас Ткаченко, продюсер - Олексій Терентьєв, автор сценарію - Андрій Границя. Бюджет етапу виробництва: 956 тис. 660 грн. У держави просять 478 тис. 330 грн.
Синопсис: Новий і дуже хитрий спосіб контрабанди дозволяє матьорому спиртовозу Коню заробити великі й швидкі гроші. Але ставки у суворій контрабандній грі постійно зростають, тож герой ризикує втратити найдорожче - свою родину. Аби того не сталося, він повинен зробити правильний вибір - стати на бік ствердження загальнолюдських та сімейних цінностей.
Роботу над серіалом розпочали ще два роки тому, але ніяк не могли зрушити його з місця. І допоміг у цьому досвід польських колег, котрі не бояться критично розбирати проблеми у своїй країні. За словами режисера, проект «Спиртовоз» - критичний, гостросоціальний, і він, як переконаний Ткаченко, розповідатиме про всіх нас. За словами Тараса, дискусія щодо того, який має бути український герой, ведеться давно, і цим серіалом він пропонує свій варіант - сміливий авантюрист. Крім того, сюжет проекту націлений на зміцнення сімейних цінностей - адже герой увесь час бореться за свою родину, а також у ньому в дуже позитивному ключі показана робота українських правоохоронців.
Автори розраховують разом із партнерами (Суспільним) податися на пітчинг EBU, щоби знайти європейських копродюсерів.
Експерти попросили творців кількома словами розповісти, про що проект. Вони відповіли - про людину, котра змінюється. Як, узагалі-то, близько 99% інших стрічок у світі.
13:50
Виявилось, що проектів не 33, а 32 - один знявся з пітчингу. Судячи зі списків, ідеться про докудраму «В. Лобановський. Теорія поля». Це цілком логічно, з огляду на проект «Наставник», який презентували вчора.
Експерти кажуть, що фінальні результати пітчингу оголосять завтра, а наразі бажають усім гарного дня. Я приєднуюсь.