Ще в середині квітня експерти Nieman Lab констатували: трафік ЗМІ, що різко збільшився через пандемію коронавируса, повертається до докарантинних обсягів. Проте, COVID-19 залишається головною темою всіх світових новин - на сьогодні матеріали, так чи інакше пов'язані з пандемією, складають 75% всього світового новинного контенту.
З одного боку, статті зі словом «коронавірус» в заголовку дають виданням миттєвий трафік. З іншого - так само миттєво зменшують рекламні доходи: через занесення рекламодавцями ключових «коронавірусних» слів у «чорний список» ціна за тисячу показів для видавців новин в середньому знизилася більш ніж на третину.
Через це видання намагаються уникати слів, пов'язаних з пандемією, все частіше використовуючи формулювання на кшталт «поки всі залишаються вдома», «у цей момент», «зараз». А редакція Business Insider прямо рекомендує своїм журналістам шукати «інші ключові слова», які користувачі шукатимуть в зв'язку з пандемією.
За даними сервісу контекстного таргетингу Peer39, за останні три тижні рівень використання слова «коронавірус» в новинах знизився на 5%, в матеріалах про спорт - на 17%, в матеріалах про мистецтво і розваги - на 16%. Проте, в перші три тижні квітня 52% всіх новинних, 19% спортивних матеріалів, 22% матеріалів про культуру і 22% бізнес-історій вийшли із «забороненими» словами в заголовках.
На жаль, єдиної відповіді на питання, що робити - відмовлятися від пов'язаних із пандемією тем (або міняти підхід до використання ключових слів) і недоотримувати трафік, але вирівнювати рекламні доходи, або продовжувати збільшувати аудиторію і сподіватися, що після карантину цей трафік вдасться монетизувати - видавці поки не знайшли.