Розповідаючи про серіальні тренди на KYIV MEDIA WEEK, Вірджинія Муслер з аналітичної компанії The Wit повідомила, що 17% всіх нових проектів зняті за мотивами книг, фанфікшенів або коміксів. І в тому, що потокові сервіси або кіностудії купують літературні права у видавців та авторів, немає нічого нового. Але щоб отримати краще, потрібно перебувати в правильний час в правильному місці, тому Netflix цього року вперше в своїй історії відвідає найбільший в світі книжковий ярмарок Frankfurter Buchmesse (16-20 жовтня).
В рамках цьогорічного заходу на конференції Global 50 Talk віце-президент Netflix з міжнародного оригінальному контенту Келлі Люгенбіль, що відповідає за виробництво серіалів та фільмів стримера за межами США, дасть інтерв'ю п'яти міжнародним виданням і розповість про інтерес Netflix до прав на книги для виробництва та програмування, адаптації різноманітних місцевих історій для світової аудиторії, а також досвід співпраці Netflix з міжнародними видавничими компаніями по всьому світу.
За словами Люгенбіль, у випадку з Netflix це не просто закупівля прав на популярні книги, а й пошук унікального літературного зразка - «пошук дорогоцінних каменів на місцевих ринках і виведення їх на світову арену за допомогою сервісу Netflix».
Для прикладу Келлі назвала єгипетську драму «Паранормальне», засновану на серії романів покійного автора Ахмеда Халеда Тауфіка. Про початок роботи над адаптацією сервіс оголосив в кінці травня цього року.
«На Близькому Сході продано більше 30 млн копій, але за межами регіону книга абсолютно невідома. Для нас це контент, який ми можемо зняти арабською мовою, але також за допомогою нашої платформи вивести для глобальної аудиторії», - сказала віце-президент Netflix з міжнародного оригінальному контенту.
Також в розробці у сервісу знаходиться серіал на основі ще неопублікованого рукопису Тиціани Триани «Чорний місяць», який розповідає про молоду акушерку, що живе в Італії 17 століття. Дівчину звинувачують у чаклунстві, і їй доведеться зробити вибір між любов'ю і своїм життям. Книга буде опублікована одночасно з виходом серіалу.
Крім того, стрімер має довгостроковий контракт з автором детективів Харланом Кобен, по 14 книгам якого планує створювати екранізації протягом п'яти років, а ще в планах адаптація історій, які ніколи не перекладалися на англійську. Такий досвід у компанії вже є: восени 2018 року на Netflix Türkiye вийшов серіал «Захисник», знятий на основі роману Іпека Гекделя «Каракалем та дивна історія юнака». Зараз серіал офіційно продовжено на третій і четвертий сезони.
Люгенбіль підкреслила, що книги - не єдине джерело натхнення для Netflix. Пошуки справжніх місцевих історій, які можна показати світові, ведуться в блогах, подкастах, коміксах і будь-яких інших платформах.