Користувачі все частіше відмовляються від традиційних ЗМІ, констатує компанія Zenith. За її прогнозами, у 2025 році аудиторія стрімінгових платформ становитиме 529 млн користувачів. Через відтік користувачів аудиторія реклами, яку розміщують традиційні комерційні ЗМІ, наступного року спаде на 1,6%. Це спричинить ріст цін на телевізійну рекламу на 6,1% та збільшення витрат на неї на 4,3%.
Прогнози Zenith підтримує компанія Group M, яка повідомляє, що прибуток телевізійної рекламу впаде на 3,6% у 2019 році і навряд зросте протягом наступних років.
Найшвидше протягом наступних років зростатиме ринок онлайн-відео та соціальних мереж - на 16,6% та 13,8% відповідно. Третю позицію посяде кінематограф - 11,5% на рік, завдяки попиту у Китаї. Тим часом у прогнозах йдеться, що телебачення чекає нульовий ріст протягом 2019-2022 років. У найгіршій ситуації опинилися газети та журнали, де через спад читачів витрати на рекламу зменшились на 4,5% та 8,1% за рік відповідно.
Дослідники Zenith зазначають, що Олімпійські Ігри, Євро-2020 та президентські вибори у США спричинять глобальне збільшення витрат на рекламу. Разом ці події можуть принести близько $7,5 млрд прибутків від реклами.
За останні 10 років великі бренди зберігали свою частку рекламного ринку та нарощували впізнаваність, у той час як менші компанії проводили рекламні кампанії через дешеві цифрові платформи. Така стратегія на ринку сприяла поступовому збільшенню попиту на рекламу - на 5,1% з 2010-го. Щороку аудиторія реклами зменшується на 1,3%, а інфляція в медіа збільшується на 6,5%.
«Вже давно пройшли дні, коли аудиторію можна було знайти у лише одному каналі розповсюдження реклами. Проте новітні технології допомагають знайти користувачів, де б вони не були - онлайн чи офлайн, та переманити їх ефективно. Зробити це можна, підібравши вдале повідомлення та вчасно його запропонувати клієнту», - розповідає президент глобальних продуктів компанії Zenith Метт Джеймс.