31 серпня в український прокат виходить документальна стрічка «20 днів у Маріуполі», кадри з якої облетіли весь світ, ставши першими доказами російських воєнних злочинів в Україні. Фільм створено Мстиславом Черновим і командою Associated Press, які стали останніми міжнародними журналістами в оточеному Маріуполі. Вони продовжили роботу в облозі та зафіксували те, що пізніше стало визначальними образами війни: смерті дітей, масові поховання, розбомблений пологовий будинок та інші жахи.
«Ми звикли, що події у документальному кіно – це вже минуле, це архівні кадри. Але те, що ви дивитеся зараз, продовжує відбуватися, – говорив режисер на кожному показі «20 днів у Маріуполі» за кордоном. – Поки ми з вами розмовляємо, можливо, якась дитина в Україні вже була вбита ракетою. Зображене на екрані – не історія, а реальність». І, як би боляче не було, цю реальність потрібно досліджувати. До старту прокату ще є час налаштуватися, у чому може допомогти оприлюднений сьогодні трейлер:
«20 днів у Маріуполі» – режисерський дебют воєнного кореспондента (з досвідом у Сирії, Нагірному Карабасі, Лівії, Іраку, Секторі Газа, Афганістані), відеографа та письменника Мстислава Чернова. У створенні стрічки також брали участь фотограф Євген Малолєтка та продюсерка Василіса Степаненко. За роботу в обложеному Маріуполі вони отримали Пулітцерівську премію, що вважається найпрестижнішою в галузі журналістики.
Вперше стрічку було показано на кінофестивалі Sundance, де вона здобула Приз глядацьких симпатій. Потім були нагороди Міжнародного кінофестивалю у Клівленді (США), DocAviv (Ізраїль), Sheffield DocFest (Велика Британія), DocEdge (Нова Зеландія), Docudays UA (Україна), премії Cinema for Peace (Німеччина) та Royal Television Society (Велика Британія). Дистрибутор в Україні – «Артхаус Трафік».