Навряд чи комусь потрібно нагадувати, що король в аудіовізуальній індустрії один, і це - контент. Втім, і у королів є певні зобов'язання: в сучасному світі креатив має бути не лише цікавим, але й нести в собі щось більше - наприклад, піднімати важливі соціальні теми. Для українського ринку це, певно, навіть більш актуально, ніж для багатьох інших країн: нам, крім усього іншого, необхідно шукати і знаходити конструктив у суспільному діалозі. Звiсно, це виклик для продюсерів, адже йти за смаками цільової аудиторії просто, а піднімати складні й часом гострі питання - куди складніше. Аби вивести все це на якісно новий рівень, кілька років тому компанією Media Resources Management за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) був запущений конкурс PITCH UA.
Щороку його журі отримує близько двохсот заявок, з яких до другого етапу обирають до трьох десятків проектів, що мають потенціал для розвитку. Для консультацій і докторингу проектів, відібраних до першого етапу, організатори залучають експертів з Голлівуду, і якщо авторам вдається імплементувати їхні рекомендації, шанси отримати підтримку USAID істотно зростають. У фінал виходять ті, у кого вийшло розробити і представити план якісної реалізації і запуску проекту в медійному просторі.
Наразі у розпалі третій сезон PITCH UA: дедлайн подачі заявок від потенційних учасників - 27 січня. Детальніше про це ви можете почитати на сайті конкурсу, а сьогодні організатори підготували для вас добірку цікавих проектів позаминулого сезону - раптом комусь знадобиться натхнення.
Один із переможців першого сезону PITCH UA - документальний проект «Борщ. Секретний інгредієнт», який не лише став суперуспішним, але й збурив цілу дискусію щодо походження страви у міжнародному просторі, змусивши Росію виступити з кампанією про приналежність борщу до їхньої культурної традиції. Так наша щоденна страва потрапила на сторінки New York Times та Washington Post і спонукала Міністерство культури та інформаційної політики долучитися до зусиль авторів проекту та апелювати до ЮНЕСКО з метою внесення українського борщу до всесвітньої культурної спадщини.
Зіркою проекту став Євген Клопотенко, кулінарний експерт та шоумен, який разом зі знімальною групою FILM.UA мандрував Україною та досліджував місцеві традиції приготування борщу у кожному регіоні. Проект демонструє яскраве втілення ідеї, що має великий об'єднавчий потенціал для українського суспільства та якісної адаптації формату для кінотеатрів, мовників, digital-платформ.
Також серед переможців першого сезону PITCH UA - історична сага «І будуть люди», створена у співпрації студії FILM.UA та телеканалу СТБ. Ідея креативного продюсера Олесі Лук'яненко щодо створення української костюмованої драми, яку підтримало і Міністерство культури України, і USAID, є однією з тих, що апелюють до спільного об'єднавчого досвіду українців, тож серіал став одним із кроків на шляху до осмислення минулого країни у масовій культурі. Цей проект віднайшов свою вдячну аудиторію на YouTubе - тільки перший епізод переглянули 1 млн 600 тис. глядачів.
Тревел-шоу «Вдома краще з Євгеном Синельниковим» від авторів відомого телевізійного проекту «Орел і Решка» - також серед переможців PITCH UA. Подорожі Україною з відомим телеведучим, знайомство з локальними особливостями стали потужним промопроектом для розвитку внутрішнього туризму та розвитку комунікацій між різними регіонами всередині країни. Популярний формат залучив широку аудиторію: кожен епізод програми має півмільйони переглядів, а титрування англійською суттєво розширило географію глядачів та продовжує знайомити з українськими туристичними маршрутами іноземців.
«Стартапери» - молодіжний комедійний серіал студії AMFILM вийшов до фіналу першого сезону конкурсу PITCH UA. Проект є прикладом того, як розважальний контент може мати соціальну складову та піднімати складні питання самоідентифікації, родинних стосунків та саморозвитку. Серіал також став першим проектом, реалізованим за підтримки ініціативи «Фонд розвитку кіно і телебачення» (ФРУКТ) від платформи sweet.tv.
Як бачите, працювати з соціально значущими темами не тільки важливо, але й цікаво. Сподіваємося, наступна така підбірка поповниться і вашим проектом.