В середині квітня компанія «Сінема-Центр» виграла конкурс на оренду приміщення кінотеатру «Київ», запропонувавши плату у розмірі 2,1 млн грн на місяць.
Через скарги та позови до суду попереднього орендаря - ТОВ «Культурний центр «Кінотеатр Київ» - до приміщення представники «Сінема-Центр» змогли потрапити тільки в червні і, провівши експерту оцінку стану кінотеатру, дійшли висновку, що він потребує нагального масштабного капітального ремонту у зв’язку з аварійним станом низки внутрішніх конструкцій, у тому числі даху.
Через те, що в бюджеті міста на поточний рік витати на проведення капремонту приміщення не передбаченні, а чекати їхнього виділення у нового орендаря нема бажання, компанія «Сінема-Центр» зробила КМДА пропозицію.
«Ми хочемо відновити роботу кінотеатру якнайшвидше. Саме у зв’язку з цим «Сінема-Центр» зробив міській владі Києва безпрецедентну пропозицію: усунути аварійний стан кінотеатру, профінансувавши капітальний ремонт замість власника - безпроцентно, без застосування жодних інфляційних чи інших збільшень та з поступовим (у розстрочку на декілька років) поверненням витрачених на капремонт коштів в зарахування частини орендної плати», - пояснила гендиректорк ТОВ «Сінема-Центр» Любов Лісовська.
Через це виникло питання, як новий орендар планує «відбивати» вкладені кошти і як це позначиться на вартості квитків на звичайні кіносеанси та фестивалі.
Лісовська запевнила, що ціна на квитки залишиться на тому ж рівні, що і до зміни наймача – 80-150 грн за сеанс. Нагадаємо, київська громада висловлювала побоювання щодо скорочення кількості кінофестивалів і показів некомерційного кіна після зміни орендаря. Тут, скоріш за все, теж все залишиться без змін.
«Що ж стосується цінової політики при проведенні фестивалів – тут у кожному окремому випадку будемо обговорювати з організаторами. Іншого шляху немає, адже у кожного з них є власна концепція організації та проведення фестивалю, і відповідне бачення принципів ціноутворення. З досвіду – працювати будемо і по типу надання послуг з організації фестивальних кінопоказів із забезпеченням погодженої кількості сеансів в погоджених залах, і за загальними дистрибуторськими договорами (коли отримані касові збори розподіляються між фестивалем та кінотеатром). Крім того, деякі фестивалі отримують на своє проведення спеціальні бюджети (наприклад, від посольств – на фестивалі національного кіно певних країн), і в такому разі може бути заявлена зовсім маленька вартість відвідування фестивалю, а подекуди навіть і з можливістю безоплатного відвідування. У будь-якому разі ми докладемо ссіх зусиль для того, щоби усі бажаючі мали змогу подивитися фестивальне кіно, - за цінами, які прогнозуються на приблизно тому ж звичному для громади рівні, який був в кінотеатрі «Київ» у попередній період», - сказала директор в інтерв’ю виданню «Цензор.нет».
Таким чином компанія намагається зберегти усі фестивалі - від маленьких до міжнародного кінофестивалю «Молодість». Що стосується репертуарної політики, то вона теж не має постраждати - арт-хаус, документальне, авторське та освітнє кіно залишаються. За словами Лісовської, компанія продовжує працювати з усіма дистрибуторськими компаніями, які представляють фільми такого формату на українському ринку.
«Ми зацікавлені у розвитку цієї особливої принади кінотеатру «Київ» для думаючої інтелігентної аудиторії. Також наша робота буде спрямована на підтримку та популяризацію національного кіно. Українські релізи, які виходять в прокат і відповідають концепції кінотеатру, будуть демонструватися на екранах «Києва». Ми надамо можливість всім продюсерам і прокатникам, які знімають національне кіно і виводять його на широкі екрани, проводити прем'єри, прес-покази і творчі зустрічі з глядачами», - пояснила Любов.
Директор «Сінема-Центр» запевнила, що кінотеатр не припинить приділяти увагу освітнім та дитячим програмам, де частина заходів має носити благодійний характер, адресуючись незахищеним верствам населення та дітям з багатодітних, малозабезпечених родин чи дітям, позбавленим батьківської опіки.
На слушне питання журналіста, яким чином при додаткових витратах на ремонт та підтримку повномасштабної роботи кінотеатра новий орендар зробить «Київ» прибутковим, Лісовська відповіла, що колишній наймач вкрай нераціонально використовував об’єкт: «Наприклад, цокольний поверх та багато інших приміщень взагалі не були задіяні у діяльності кінотеатру, натомість слугували таким собі сміттєзвалищем та захаращувались усіляким непотребом. Частина кінозалів не використовувалась або взагалі були демонтовані, без жодних погоджень на це з органами охорони культурної спадщини. Ми впевнені, що комплексне та раціональне використання всіх площ цього перспективного культурного об’єкту не лише поверне йому статус прем'єрного флагманського кіномайданчика столиці, але й забезпечить його прибутковість».
До того ж «Сінема-Центр» не виключає співпрацю із суборендарями, якщо вони «відповідатимуть високим критеріям культурного закладу, включаючи вимоги до цілісного і якісного облаштування культурно-мистецьких просторів будівлі та надання супутніх послуг».