На горизонті української кіноіндустрії з'явилася надія: рішенням уряду виробникам дозволили відновити зупинені карантином знімальні процеси вже з 11 травня, а Рада з держпідтримки кінематографії нарешті затвердила новий розподіл коштів на 2020 рік з урахуванням секвестру бюджету.
На жаль, на всіх добрих новин не вистачило: кінотеатри поки залишаються закритими, але навіть після того, як їм дозволять працювати, проблеми нікуди не подінуться. Справа в тому, що гучних прем'єр не передбачається аж до липня. Якщо в Голлівуді не передумають, першими релізами посткарантинної ери стануть live-action-адаптація «Мулан» від Disney і новий фільм Крістофера Нолана Tenet від Warner Bros.
Що ж робити до цього моменту, запитаєте ви? Простий, але дієвий спосіб відшукали у FILM.UA Group: правовласники успішних українських стрічок останніх років можуть протягнути руку допомоги кінотеатрам. Показуючи приклад колегам, компанія вирішила почати з себе:
«Один з лідерів кіноринку України FILM.UA Group пропонує до повторного кінотеатрального прокату пакет своїх найбільш успішних фільмів: «Сторожова застава», «Викрадена Принцеса: Руслан и Людмила», «Захар Беркут», «Ціна Правди», «Скажене Весілля» і «Скажене Весілля 2». Згідно з умовами цього пакету, кінотеатри зможуть демонструвати будь-які стрічки із запропонованого переліку, самостійно визначаючи їх кількість, обсяги і періоди показів. При цьому FILM.UA Distribution як правовласник і дистрибутор цих фільмів не претендує на свою частку від реалізованих квитків.
Важливо відзначити, що разом з цими фільмами кінотеатрам пропонується продовжити покази військової екшен-драми «Черкаси», прокат якої був перерваний карантином і, відповідно, закриттям кінотеатрів. Щодо виходу спортивної драми «Пульс» - шукаємо оптимальну дату релізу, про що повідомимо додатково», - розповіла в коментарі MBR керівник напрямку кинотеатральной дистрибуції FILM.UA Group Надія Коротушка.
Можливо, це вгадується не відразу, але таким чином група вбиває відразу кількох зайців: по-перше, кінотеатрам буде що показувати, по-друге, глядачі зможуть ще раз насолодитися улюбленими стрічками, а по-третє, до моменту виходу нових українських фільмів аудиторія знову звикне проводити час біля великого екрану, що у майбутньому неодмінно позначиться на бокс-офісах.
Сподіваємося, ініціативу підтримають й інші українські компанії. Кінотеатри варті того, аби їх врятувати, і робити це краще за все гуртом.