Нарешті засідання Ради з державної підтримки кінематографії, що вже двічі переносили, відбулося. Першим пунктом порядку денного розглянули питання затвердження обсягу держпідтримки на 2020 рік з урахуванням секвестру бюджету.
За новим розподілом, на виробництво фільмів на перший пункт підтримки, включно з дебютами, суму не зменшили, а навіть збільшили - з 108,5 млн грн до 121,7 млн грн. Голова Ради Андрій Дончик наголосив, що цей вид підтримки є для Ради пріоритетним. Про його збереження просили у Держкіно.
Кошти за другим пунктом - до 80% підтримки масових та копродукційних фільмів, що теж вважається Радою пріоритетним, все ж довелось скоротити. Але скорочення становить меньше 40%: з запланованих попередньо 299,5 млн грн залишилось 186,2 млн грн.
На виготовлення серіалів пропонувалося взагалі не виділяти нічого, але члени Ради були проти такого рішення. Порадившись з представниками галузі і беручи до уваги, що такий вид підтримки введено вперше та немає зобов'язань за ним з попередніх років, Рада вирішила виділити 60 млн грн на цей пункт. Андрій Дончик зазначив, що на цю суму може бути виготовлено близько 60 епізодів якісного українського контенту.
На кеш-рібейти, за введення яких галузь дуже довго боролась, вирішили залишити 20 млн грн. За даними Ради, цих коштів має вистачити до кінця року.
Пункти 5, 6, і 7 є також новими у плані розподілу. За п'ятим пунктом цього року нічого виділяти не будуть, бо вважають, що закупівля мобільних технічних засобів для кінодемонстрації не на часі. А от на шостий пункт про підтримку студентських фільмів та фундаментальних досліджень залишили суму в 1,6 млн грн. Аби цей пункт запрацював, треба почати хоча б із чогось. На реставрацію фільмів (сьомий пункт) виділили 400 тис. грн. Цього, за словами Голови Ради, має вистачити на реставрацію двох фільмів до кінця роду. До того ж це можна робити навіть під час карантину.
На восьмий пункт - сплату відсотків за банківськими кредитами - була запланована символічна сума в 200 тис. грн, щоб ця норма також могла запрацювати.
На заходи кінокомісій виділено 1,2 млн грн. Рада сподівається, що це стимулюватиме кінокомісії праювати, а місцеву владу - їм допомагати.
Щодо 13-го пункту член Ради Сергій Зеленко процитував норму закону, за якою передбачено фінансування форм з п'ятої по десяту на рівні не менше ніж 12% виробництва. Таким чином, Рада врахувала рівно 12%, а сума підтримки склала 43,1 млн грн. Андрій Дончик зазначив, що минулого року Рада була змушена відмовляти певним заходам, бо не було грошей. Нині ж сума передбачає не лише підтримку фестивалів. Дончик повідомив, що наразі створено проект поправки щодо відтермінування до кінця року цих відсотків. «Ми відреагуємо, якщо це приймуть. Але зараз маємо дотримуватись норм закону, щоб вберегтись від судових позовів», - зазначив він.
Отже, загальна сума держпідтримки за представленими у таблиці пунктами становить 434,6 млн грн. Іще 15,5 млн грн розподіляє Держкіно: це гроші для Фонду Довженко, Спілки кінематографістів та стипендії членам Ради.
Члени Ради проголосували за такий розподіл одностайно - відповідно, рішення ухвалене.