Нацполіція зареєструвала справу проти продюсера каналу «1+1» Олени Єремєєвої. Про це повідомив народний депутат Володимир Ар'єв, котрий попросив правоохоронців перевірити висловлювання Єремєєвої на порушення закону.
У відповідь Нацполіція порушила проти продюсера справу за частиною 1 статті 161 Кримінального кодексу, яка забороняє здійснювати «умисні дії, спрямовані на розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті [...] а також пряме чи непряме обмеження прав [...] за мовними ознаками». Покарання за цією статтею передбачає штраф у розмірі до 50-ти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або виправні роботи до двох років, або обмеження волі до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю.
Нагадаємо, під час презентації нового серіального сезону «1+1» Олена Єремєєва розповіла, що мелодрами глядач поки краще сприймає російською мовою, з чого користувачі соцмереж та онлайн-ЗМІ зробили гучний скандал. Наступного дня Єремєєва прокоментувала ситуацію, заявивши, що її слова вирвали з контексту.
Щоб ринок не оперував вирваною з контексту інформацією, аналітичний відділ MBR вивчив весь серіальний контент українського виробництва, що вийшов на наших телеканалах минулого року: ознайомитися з дослідженням можна тут, а знайти матеріал з акцентом на мовному питанні - тут.
UPD
У телегрупі «1+1 медіа» ситуацію коментують так: «Група «1+1 медіа» розцінює цю та інші заяви народного депутата партії «Європейська Солідарність» Володимира Ар’єва як політичний популізм на чутливій темі, а його судження про нашу колегу Олену Єремєєву - як оціночні та не обґрунтовані.
Також зауважимо, що внесення даних до Єдиного реєстру досудових розслідувань жодним чином не свідчить про вчинення нашою колегою кримінального правопорушення та факт його вчинення взагалі. У відповідності до ст. 214 Кримінального процесуального кодексу України слідчий (прокурор) після подання заяви зобов’язаний у будь-якому випадку внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування.
Отже, при відкритті кримінального провадження, орган досудового розслідування не визнає факт вчинення злочину, не надає оцінку викладеним у заяві про вчинення злочину обставинам, а лише формально розпочинає виконання передбачених законом процесуальних (слідчих) дій.
Зауважуємо, що відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду».