Кожна хвилина перегляду піратського контенту краде 3,5 хвилини у легального потокового відео, йдеться в дослідженні Інституту технологічної політики. Вчені кажуть, що дані сайтів з краденим контентом в них не повні, і не дають можливість повною мірою оцінити вплив на споживання легального контенту.
Ця картина показує тільки «вершину айсберга», але очевидно, що піратами постійно створюється така кількість нових сайтів і доменних імен, що вони витісняють легальні не тільки з пошукової видачі, але й із зони уваги глядача.
У зв'язку з цим Українська антипіратська асоціація (УАПА) і ініціатива «Чисте небо» змінять алгоритм проведення моніторингу розміщення реклами на піратських сайтах. Тепер він проходитиме за найбільш свіжим та актуальним списком за попередній місяць, сформованим на початку місяця моніторингу. Наприклад, у лютому моніторинг буде проводиться за «чорним список» січня, що опублікуваний на сайті blacklists.org.ua в перший тиждень лютого.
«Аналізуючи результати моніторингу УАПА, останнім часом ми помічаємо значне збільшення кількості доменів, на які ведуть сайти зі списку blacklists, тобто створені дзеркала і редіректи. Формуючи blacklists, ми почали додавати туди такі ресурси, але переадресація створюються дуже швидко, і з її допомогою злодії можуть сховатися від переслідування і продовжити розвивати свій бізнес за рахунок рекламної монетизації», - пояснює директор ініціативи «Чисте небо» Катерина Федорова.