Сьогодні вранці Рада з держпідтримки кінематографії нарешті винесла свій вердикт відносно списку переможців Одинадцятого пітчингу Держкіно.
Андрій Дончик розпочав обговорення цього питання, перефразувавши Мартіна Лютера Кінга: «У нас була мрія». Мрія членів Ради з держпідтримки полягала у тому, щоб підтримати якомога більше проектів з майже 300 учасників Одинадцятого пітчингу. І керувались вони не лише мрією, бо розраховували на об'єднання трьох джерел фінансування - Мінкультури, Держкіно та УКФ. Брали до уваги і те, що з моменту Десятого пітчингу пройшло майже три роки. Тож, у Одинадцятому було представлено надзвичайно багато сильний проектів.
Але Верховна Рада прийняла закон про кіно у повному обсязі, і на наступний рік мають запрацювати десять видів держпідтримки, які, за словами Дончика, лягають на бюджет Держкіно. Попередня його цифра становить 1 млрд грн, проте «мрія» членів Ради значно скоротилась, як і перелік проектів для державної підтримки.
Позитив же Андрій Дончик вбачає у тому, що наступного року планується провести вже шість пітчингів.
Нагадаємо, як виглядали результати Одинадцятого пітчингу в повному обсязі, до скорочення.
Отже, цього разу серед ігрових повнометражних дебютів залишили 4 проекти, що набрали найбільше балів: «Межа Забуття» Дениса Тарасова, «Між нами» Соломії Томощук, «Спас» Максима Наконечного, «Як там Катя?» Катерини Тинькевич.
З переліку ігрових короткометражних фільмів-дебютів було обрано ті, що подолали межу у 40 балів та ще один проект, який майже знято, і він потребує невеликих коштів: «Іно», «Подарунок», «Фаза», «ОЙ!», «Обійми мене», «Оператор Вікторія», «Операція А», «Кімната Батька», «Паперушка», «ХардЛок», «Побачення по-італійськи», «Маляр», «Папині кросівки», «Бульмастиф», «Злочин актриси Мариськіної», «Сіль для моря», «Нечоткий пацан», «Пані, гроб та контрабас» та «Схрон».
З ігрових національних повнометражних фільмів художньої та культурної значущості (авторських) було обрано проекти «Відблиск» Валентина Васяновича, «Клондайк» Марини Ер Горбач та «Доця» Сергія Маслобойщикова.
В категорії «Ігрові повнометражні фільми спільного виробництва для широкої аудиторії» Рада залишила «Бабин Яр» Сергія Лозниці та два перші місця - «Санаторій Горького» Лукаша Пальковського і «Франтішек Крігель проти...» Івана Філа.
У найбільший блок - «Ігрові повнометражні національні фільми для широкої аудиторії» - увійшли: «Бурштинові копи», «Лемберг», «Мій тато - вчителька», «Королі репу», «Скажене весілля 2», «Я, Ніна», «Зірки за обміном», «Теперь я турок, не козак», «Ульотна відпустка», «Я, «Побєда» і Берлін». Тут члени Ради, окрім перших проектів у переліку, відібрали ті, що знаходяться у стані завершення зйомок та з великою вірогідністю будуть успішні в прокаті і зможуть повернути державі частку отриманого фінансування.
Серед ігрових повнометражних авторський фільмів спільного виробництва держпідтримку отримають проекти «Стоп-Земля» Катерини Горностай, «Памфір» Дмитра Сухоликого-Собчука і «Кого ти більше любиш?» Тоні Ноябрьової, тобто перевагу надали українським режисерам.
У переліку ігрових повнометражних національних фільмів для дитячої аудиторії лишилися дві стрічки - «Коло життя» та «Легенди Чарівнолісся».
З-поміж ігрових повнометражних тематичних фільмів «Про героїв, які брали участь у захисті України» для широкої аудиторії було відібрано стрічки «Білий Ворон», «Кордон» та «Котик з палаючими очима».
Отже, усього з 101 проекту лишилося 46. Усім іншим було запропоновано подаватись на пітчинги вже наступного року. Вочевидь, Рада дослухалась пропозицій, висунутих у відкритих листах Гільдії режисерів України та Асоціації кіноіндустрії України, що надійшли до Держкіно напередодні засідання, та керувалась логікою підтримання дебютів, копродукцій з українськими режисерами та фільмів, що знаходяться на завершальній стадії зйомок.
На питання продюсерки фільму, що не увійшов до нового переліку, чи буде надано якийсь документ, щоб пояснити копродюсерам позбавлення держпідтримки і так уникнути репутаційних втрат, в Раді пообіцяли видати офіційний лист-пояснення.
Наступним питанням Рада розглянула затвердження переліку переможців Дванадцятого пітчингу. З результатами ви можете ознайомитись тут.