Сьогодні з самого ранку відбулося багато важливих подій. Одна з них - засідання Ради з держпідтримки кінематографії, в ході якого його члени прийняли відразу кілька доленосних для українського кіно рішень. Про Одинадцятий пітчинг, з яким Рада нарешті розібралася, ми ще обов'язково поговоримо, але в першу чергу зупинимося на переможцях Дванадцятого пітчингу.
Спочатку підсумкові списки другого етапу складалися, виходячи з порогу в 35 балів, і цю позначку вдалося подолати 114 проектам. Однак реалії змусили Раду переглянути планку: через обмежені можливості державного фінансування її було піднято до 40 балів для всіх секцій. За словами одного з членів Ради Аліка Шпилюка, вони з колегами запам'ятали урок Одинадцятого пітчингу, а тому цього разу в списки нічого не додавали на свій розсуд. Втім, як з'ясувалося в ході оголошення переможців, це зовсім не означало, що самі списки залишилися без змін. Але про все по порядку.
Перша розглянута категорія - «Неігрові фільми національного виробництва». Список тих, кому вдалося набрати 40 і більше балів, виглядає ось так:
Оскільки в цій секції обійшлося без втручань, то з її результатами розібратися просто: всі проекти, які ви бачите в списку, є переможцями.
Наступною стала категорія «Неігрові фільми спільного виробництва», і планка в 40 балів тут збереглася. Підсумковий список, як з'ясувалося, складається всього з двох проектів:
Правда, навіть незважаючи на невелику кількість переможців, держфінансування отримають не всі: оскільки, за словами Шпилюка, головним чином Рада зацікавлена в підтримці українських режисерів, проект «Чотири брати» постановника Пітера-Яна Де Пу грошей від Держкіно не отримає. Так що можете вважати, що в цій секції переможець лише один, і це стрічка Ольги Журби.
Далі члени Ради перейшли до категорії «Неігрові тематичні фільми «Про героїв, які брали участь у захисті України» (для широкої глядацької аудиторії)». Список проектів, які набрали більше 40 балів у другому етапі пітчингу, виглядає так:
Але і тут без змін не обійшлося. Незважаючи на те, що в списку зазначено сім проектів, держпідтримку отримають лише п'ять: члени Ради виключили з нього стрічку Артура Якубова «Наступна зупинка море» (оскільки інший проект Якубова «Уламки» переміг в категорії «Неігрові фільми національного виробництва») та фільм «33» Марини Польшиної (тут чіткого пояснення не було, тому що Шпилюк, як з'ясувалося, не запам'ятав причин).
У секції «Анімаційні повнометражні фільми» подолати поріг в 40 балів зуміли всього два проекти:
Але гроші від Держкіно отримає лише один з них - картина Олексія Пантелєєва «Азарт». Справа в тому, що члени Ради з'ясували, що мультфільм «Роксолана» став одним із переможців минулорічного конкурсу Мінкульту, де отримав 25 млн грн. Юристи, за словами Шпилюка, пояснили, що двічі претендувати на кошти з одного і того ж джерела (адже, по суті, Держкіно є розпорядником коштів Мінкульту) проект не може, тому цього разу авторам «Роксолани» у фінансуванні було відмовлено. Що стосується «Азарта», то його творці напередодні засідання надали лист, у якому повідомили про скорочення загального виробничого бюджету (з 65,88 млн грн до 56,4 млн грн) і очікуваної держпідтримки (тепер вона становить 28,2 млн грн).
Останньою секцією конкурсу, розглянутою на засіданні, стала категорія «Анімаційні короткометражні фільми». Спершу члени Ради тут також керувалися планкою в 40 балів, однак Шпилюк пояснив, що проект, який набрав рівно 40 («Лабра Кадабра» Оксани Карпус), виявився «надто дорогим». Тому поріг був піднятий до 40,5 балів, а список тих, хто його подолав, виглядає так:
Всі проекти зі списку отримають держпідтримку.
Будемо сподіватися, що список переможців Дванадцятого пітчингу ні в кого не викличе претензій, і всі проекти з нього зможуть у потрібний термін зайти у виробництво.