МЕНЮ
МЕНЮ
Замість тисячі слів
У спецпроекті MBR і Getty Images до Всесвітнього дня фотографії п'ять провідних українських фотографів на прикладах 25 знімків зі світової культурно-історичної спадщини XX–XXI століть розповіли, у чому секрет, який по-справжньому виділяє кадр серед сотень подібних
ТЕКСТ: Ольга Тарасенко
Іноді один-єдиний знімок може розповісти історію набагато цікавіше, глибше і яскравіше за тисячі слів друкованого чи закадрового тексту. Ба більше – передати не просто інформацію, а й відчуття моменту, причетності до події, що відбувається просто зараз у будь-якій точці світу або що відбувалась у минулому. Наш спеціальний проект «Історії, що змінюють світ» у партнерстві з Global Images Ukraine – українським представництвом найбільшої цифрової медіаплатформи Getty Images – саме про це. Про правдиві історії без ретуші та фальші. Про людей – таких, які вони є. Про події, котрі привертають загальну увагу. Одним словом: про все те, про що ніяк не розповісти без якісних і легальних зображень – найважливішого інструменту візуального сторітеллінгу. Такі знімки – ключі від дверей до уваги та серця аудиторії. І Getty Images допомагає ці ключі підібрати.

«Фотографія сама собою мене не цікавить. Я просто хочу захопити шматочок реальності», – говорив про справу свого життя відомий французький фотограф ХХ століття, один із батьків-засновників світової фотожурналістики Анрі Картьє-Брессон. Сьогодні, коли практично кожен має в кишені цілком хорошу фотокамеру смартфона, будь-яка людина може сказати, що вона так само «захоплює шматочок реальності» – і ділиться ним, наприклад, у соцмережах. З цього виходить, що сьогоднішня дата – Всесвітній день фотографії, 19 серпня, – свято буквально для всіх! Але є нюанс.

«Видатне фото – це глибина почуттів, а не глибина різкості», – каже про цей нюанс британський майстер пейзажної фотографії Пітер Адамс. «Найкращі зображення – ті, які зберігають свою силу та вплив упродовж багатьох років, незалежно від того, скільки разів їх роздивляються», – розвиває далі думку американська фотограф Енн Геддес. Так, нюанс – він саме в цьому: у чомусь невловимому, але дуже-дуже важливому, – у тому, що відрізняє одну-єдину по-справжньому видатну світлину від десятків, сотень і навіть тисяч подібних.
«Видатне фото – це глибина почуттів, а не глибина різкості»
Пітер Адамс, британський фотограф
Саме такі фотографії і представлено у візуальних активах Getty Images, які об'єднують у межах однієї цифрової платформи понад сімсот колекцій на найрізноманітніші теми. Сказати, що ця база величезна, – не сказати нічого.

Для розуміння масштабу: 400 мільйонів одиниць контенту. З них – 135 мільйонів тільки редакційного контенту, що охоплює найсвіжіші світові спортивні, новинні, розважальні події, від найкращих фотографів, які вміють зловити ТОЙ САМИЙ момент – момент із глибоким змістом і сильними емоціями. Момент, що може дати енергію для серйозних змін.

Getty Images – учасник усіх значних міжнародних конкурсів фотографії: наприклад, World Press Photo, Picture of the Year International, Sony World Photography Awards, White House Photographer of the Year, The Lucie Awards, Visa d'Or, Ville de Perpignan Remi Ochlik, UK Picture Guild Awards Press Photographer of the Year, Sports Photographer of the Year.

Цього року Getty Images святкує 25-річчя своєї роботи, і за ці роки фотографи агентства виграли понад 1100 головних індустрійних нагород (включно з головним призом міжнародного конкурсу World Press Photo торік і позаторік).

Але, крім створення репортажного контенту, Getty – це й найбільший у світі унікальний архів історичних матеріалів, у якому зібрано знаменні культурні, політичні та історичні моменти з 1890 року.

Для нашого спецпроекту ми попросили п'ять українських фотографів – людей різного віку, що представляють різні творчі школи й жанрові напрями, мають кожен свій неповторний творчий погляд, – відібрати по п'ять знімків із бази Getty Images: таких, у яких є ВІН – той самий нюанс, описаний вище. Нюанс, що робить ці фотографії особливими. І – розповісти про нього.
Отже, ось вони – 25 видатних фото XX–XXI століть. Вибір п'яти провідних українських фотографів:
Михайла Палінчака, Євгена Котенка, Костянтина Чернічкіна, Артура Абраміва і Анни Чапали.
Аби відкрити сторінку зі світлинами, натисніть на ім'я фотографа нижче.

Текст: Ольга Тарасенко
Дизайн: Олексій Панов
Більд-редактор: Андрій Поліщук
Фотоматеріали: Getty Images
Літературний редактор: Світлана Кирилаш
Редактор спецпроекту: Анна Давидова