МЕНЮ
Церемонія в різні роки на світлинах відомих фотографів із колекції Getty Images
5 поглядів
на «Оскар»
Іноді один-єдиний знімок може розповісти історію набагато цікавіше, глибше і яскравіше, ніж тисячі слів друкованого або закадрового тексту. Ба більше – передати не просто інформацію, а й відчуття моменту, причетності до події, що відбувається просто зараз у будь-якій точці світу або що відбувалась у минулому. Наш спеціальний проект «Історії, що змінюють світ» у партнерстві з Global Images Ukraine – українським представництвом найбільшої цифрової медіаплатформи Getty Images – саме про це. Про правдиві історії без ретуші та фальші. Про людей – таких, які вони є. Про події, котрі привертають загальну увагу. Одним словом: про все те, про що ніяк не розповісти без якісних легальних зображень – найважливішого інструменту візуального сторітеллінгу. Такі знімки –ключі від дверей до уваги та серця аудиторії. І Getty Images допомагає ці ключі підібрати.
Церемонія «Оскара», яка 9 лютого 2020 року відбудеться вже в 92-й раз, – одна з тих подій, яку фотографують чи не найбільше у світі. Щороку її, а також супутні вечірки висвітлюють сотні фотографів, котрі роблять сотні тисяч знімків. Проте – знімків того самого: тих самих зірок, у тих самих позах, на тій самій червоній доріжці. Як же виділитися на загальному тлі? На таких івентах, як церемонія вручення нагород Кіноакадемії, для оригінальних фотографій вкрай важливим є доступ до найкращих місць зйомки та найбільш виграшних ракурсів. Але репортерів багато, а місць і ракурсів мало. Тому доступ отримують лише найкращі агентства з бездоганною репутацією, що давно й ефективно співпрацюють з організаторами заходу, і насамперед Getty Images. Завдяки цьому й створюється так званий альтернативний преміальний контент, який вигідно виділяється навіть на тлі найкращих.

А ще один не менш важливий фактор звісно, майстерність фотографа. Його талант і особливий погляд, здатний помічати неочевидні деталі й моменти. Саме роботи таких фотографів десятиліттями збирали редактори Getty Images у своїх колекціях. Роботи, котрі часто більше ніде не знайти, багато з них – справжнє світове надбання, документи епохи. Саме з такими фотографами – що вміють знімати «не як усі», бачити суть, а не обгортку агентство співпрацює сьогодні.

У цьому спецпроекті ми змогли простежити понад півстоліття оскарівської історії та візуалізувати її за допомогою унікальних архівних фотоматеріалів Getty Images – робіт п'яти видатних фотографів із колекцій агентства. Безумовно, прекрасних фотографів, які знімали «Оскар», набагато більше, ніж ми змогли презентувати в цьому спецпроекті. Проте ми намагалися відібрати максимально різнопланових майстрів – що працювали в різні епохи, в різних стилях – та не лише показати церемонію їхніми очима, а й розповісти про них самих. Про людей за кадром, котрих зазвичай затьмарює світло зірок в їхньому об'єктиві. Але без яких, правду кажучи, цих самих зірок і не було б.
«Хрещений батько американських папараці», який залишив шрами Марлону Брандо своєю щелепою
«Великий хронікер Голлівуду», який відкривав зірок з іншого боку
Військовий фотограф, котрий зумів знайти нове натхнення у мирному житті
Приятель Енді Ворхола та селебріті-фотограф, що сам став селебріті


«Головний з «Оскара» в Getty Images, який знімає зірок уже понад чверть століття
Getty Images – світовий лідер в індустрії ліцензування всіх видів цифрового контенту (фото, відео, музики для комерційного використання у ЗМІ, кіно, рекламі й медіасферах), що пропонує професіоналам понад 300 млн одиниць контенту за допомогою глобальних цифрових платформ www.gettyimages.com та www.istock.com. Getty Images об'єднує понад 770 колекцій, зокрема створених у партнерстві з провідними виробниками контенту – BBC, AFP, Sky News, Conde Nast, Warner Bros., Sony Pictures Entertainment, Discovery, National Geographic, The New York Times, – а крім того, брендами UEFA, FIFA, NBA та багатьма іншими, тим самим надаючи можливість всебічного висвітлення понад 160 тис. головних новинних, спортивних і розважальних подій світу, а також доступ до найбільшого історичного фото- і відеоархіву.

Агентство Global Images Ukraine – ексклюзивний представник Getty Images в Україні. Більш ніж 15-річний досвід роботи агентства дає його клієнтам унікальну можливість ліцензувати матеріали й отримувати супутні юридичні послуги, виключаючи ймовірність виникнення неприємних ситуацій, пов'язаних із порушенням прав правовласників.

Створюйте контент разом із Getty – і дайте своїм історіям силу життя!
МЕНЮ
Текст: Анна Давидова
Дизайн: Олексій Панов
Більд-редактор: Андрій Поліщук
Фотоматеріали: Getty Images
Літературні редактори: Марина Дерська, Дар'я Дерська
Редактор спецпроекту: Анна Давидова