Складається враження, що 2020-й - рік суцільних прецедентів на ринку кіновиробництва і прокату. Раніше американські студії заявили про намір скоротити кінотеатральне вікно (а Paramount так взагалі випустила фільм онлайн замість кінотеатрів), а потім ще й вирішили міняти усталену в багатьох країнах схему розподілу грошей між кінотеатрами і дистрибуторами. Нарешті, в США припинив дію 72-річний закон, який забороняв студіям-мейджорам володіти кінотеатрами.
Федеральна суддя Аналіса Торрес ухвалила вердикт на запит Міністерства юстиції США щодо того, що закон, відомий як «Декрет Paramount» (він же United States v. Paramount Pictures, Inc. / Hollywood Antitrust Case of 1948 / Paramount Case / Paramount Decision), застарів і більше не дійсний. «Сімдесят років технологічних інновацій, нових конкурентів і бізнес-моделей, а також мінливого споживчого попиту докорінно змінили галузь», - підкреслила вона.
«Декрет» з'явився 1948 року, коли Paramount судилася проти держави через те, що їй належала кінотеатральна мережа. Очевидно, студія сама обирала, що і протягом якого періоду часу там показувати. Влада вирішила, що це нечесно й несправедливо. З тих пір студії могли випускати фільми в американський прокат через дистрибутора або власне дистрибуційне відділення - але в «чужих» кінотеатрах. Володіти часткою останніх заборонялося. До сьогодні.
В американській Національній мережі кінотеатрів вже засудили рішення: «Декрет був свого роду ліками проти нечесної конкуренції в кіноіндустрії. Ми згодні з думкою суду лише в тому, що нечесна конкуренція залишається саме через законодавство про конкуренціюЩо існує. І прийняте рішення просто поміняє механізм, зробить недобросовісну конкуренцію подією регулярною».
Цікаво, яка зі студій-мейджорів першою відкриє власну кінотеатральну мережу? Або купить її?