Компанія Ampere Analysis опублікувала свіже дослідження світового ОТТ-ринку, у котрому йдеться, що кожен сьомий ОТТ-користувач насправді «позичає» чужий акаунт. І за останні три квартали процентне співвідношення по всьому світу збільшилось з 8% до 11%. Усього налічується близько 70 млн (!) домогосподарств, які «позичають» акаунти.
Відсоток світової кількості інтернет-користувачів, які «позичають» чужий ОТТ-аккаунт, %
Джерело: Ampere Analysis, червень 2020 року
Під позичанням у дослідженні розуміють використання інтернет-юзером акаунту (логіна і пароля) людини з іншого домогосподарства. І, як видно з діаграми, їхня кількість збільшується. При цьому важливо розуміти, що зростає не тільки процентне співвідношення, а й сама кількість ОТТ-користувачів.
Контент варіюється: це може бути перегляд телеканалу (наприклад, спортивної трансляції), або відео за запитом, або взагалі VoD-платформи - априклад, Netflix, Hulu або Amazon Prime. Більшість таких «нечесних» користувачів стверджують, що готові доплачувати, але не повну суму - просто у потрібний момент вони не могли подивитися на своїх сервісах те, що хотіли.
Найбільше «позичають» ОТТ-користувачі в Індії, за ними йдуть Нідерланди, Франція і Японія. Але найшвидші темпи зростання спостерігаються у Великобританії, Китаї та Індонезії.
Стосовно профілю таких людей: переважно це молодь, часто студенти, однак у них є постійна робота, а зарплата не поступається середньостатистичній по країні. Більшість тих, що «позичають» чужі акаунти - приблизно ¾ - підключені до іншої послуги ОТТ, а 2/3 користуються платним ТБ.
У Ampere Analysis вважають, що тенденція зростатиме, адже конкуренція на ринку ОТТ і VoD посилюється, а значить, оператори платформ «ділять» ексклюзивний контент. Не кажучи вже про те, що роблять оригінальний, який не доступний на інших платформах. Відповідно, ймовірність того, що людина, підключена до однієї послуги, побачить щось цікаве у конкурента, але не захоче оформляти підписку - зростає.