Можливо, ви ніколи не чули про помилку 451. Вона, втім, існує, хоч і є дуже рідкісною, а видають її сайти, недоступні з юридичних причин. Алюзія очевидна: код помилки відсилає до назви антиутопії Рея Бредбері «451 градус за Фаренгейтом», де описується майбутнє, в якому спалюються книги.
Ця довідка сьогодні не випадкова: вперше в своїй практиці Error 451 почав застосовувати популярний американський сервіс Cloudflare, що забезпечує роботу більш як 6 млн сайтів. Побачити її можуть німецькі користувачі, які намагаються зайти на сайт з краденою музикою. І хоча в компанії поки ніяк не прокоментували такий хід, експерти з питань боротьби з піратством впевнені, що нинішній випадок означає, що все більше гравців екосистеми піратства приєднуються до боротьби з нелегальним використанням контенту і допомагають правовласникам захищати свою інтелектуальну власність.
«Для правовласників і для нас, борців з піратством, дуже важлива підтримка всіх причетних до діяльності крадіїв контенту: хостинг-провайдерів, доменних реєстраторів, банків і платіжних систем, рекламодавців, пошукових систем, соціальних мереж і навіть інтернет-провайдерів - всіх, чиїми послугами користуються пірати або користувачі нелегального контенту. У випадку з зарубіжними гравцями, на яких немає можливості впливати через юрисдикції іншої країни, такі кейси показові - дуже радує, коли бізнес проявляє свідомий підхід», - коментує директор Громадської спілки «Ініціатива Чисте небо» Катерина Федорова.
Цікаво, чи стане цей показовий кейс звичайною практикою?