Ліцензіати-порушники вже не вперше намагаються через суд добитись перегляду відмов у продовженні ліцензій. Комусь це вдалось, як у випадку із телеканалом «Всі новини», а хтось, як радіо «Вести», ще в процесі (на засідання не з'явились). Вчора ж Нацрада за рішенням суду повторно розглядала питання продовження ліцензії чернівецької ТОВ «Буковинська хвиля», яка мовила під такою ж назвою.
Розгляд забрав доволі багато часу і у членів Нацради, і в інших ліцензіатів, то ж ми хочемо детально розповісти про цей кейс - і чому він заздалегідь був приречений.
Олександр Ільяшенко одразу зауважив, що ліцензію не продовжили через наявність чотирьох - навіть не трьох - санкцій: 30 березня 2017 року компанія отримала попередження, потім штраф, ще один штраф, і, нарешті, третій штраф вже 29 листопада 2019 року. Оскільки всі санкції у силі, рішення очевидне - повторно не продовжувати ліцензію. Тому членам Нацради вердикт суду видався не дуже зрозумілим.
Представниця мовника посилалась на те, що у мотивуючій частині рішення суд зазначив: нібито штраф не може вважатись порушенням, якщо був сплачений, та не було повторно накладеного штрафу протягом року від попереднього. Таким чином, представниця намагалась довести, що три санкції були вичерпними самі по собі, і лишалося єдине попередження, якого б не вистачило для автоматичного непродовження ліцензії.
Втім, юридичний відділ Нацради зауважив, що суд скасував рішення про непродовження, але не самі санкції. Ані рішень стосовно скасованих санкцій від суду, ані аналогічних заяв з боку Нацради мовник не отримував. Всі чотири санкції нікуди не поділись і є чинними.
Результат голосування передбачуваний - вісім голосів за відмову у продовженні. Чого добивався мовник без жодної спроби оскаржити безпосередньо самі санкції Нацради - складно зрозуміти.