Нещодавно ми говорили з керівниками Ініціативи «Чисте небо» про боротьбу з піратським контентом та успіхи правовласників у суді, але на цьому досягнення не закінчуються. Стало відомо, що співробітники кіберполіції у Кіровоградській області викрили ймовірного організатора нелегального ОТТ-сервісу. Назва піратської платформи поки не розголошується.
13 листопада співробітники поліції із залученням спецпідрозділу провели санкціоновані судом обшуки у фігуранта, вилучивши більш ніж півсотні серверів, комп'ютерну техніку, мобільні телефони, маршрутизатори, жорсткі диски, флеш-накопичувачі та документацію. Кримінальне провадження було ініційовано за зверненням групи 1+1 media та «Медіа Групи Україна», що є членами Ініціативи «Чисте небо». Розмір завданих ним збитків оцінюється у 7 млн грн.
Як повідомляють адвокати Smartsolutions Law Group, котра представляє інтереси 1+1 media, піратський ресурс надавав глядачам нелегальний доступ до сотень телевізійних каналів за досить символічну плату на місяць, не укладаючи жодних ліцензійних договорів з правовласниками. Поряд з українськими телеканалами глядачі мали доступ до «Россия 1», НТВ, СТВ, «Первый канал», «Рен-ТВ», «Звезда», «НТВ-Планета», ТВЦ та інших телеканалів країни-агресора, мовлення яких в Україні обмежено.
Послугами ресурсу користувалось близько мільйона абонентів з різних країн, отже виручка тіньового бізнесу сягала щонайменше $1 млн щомісячно. При цьому деякі платіжні системи приймали від українських абонентів оплату послуг нелегального ОТТ-сервісу без будь-яких обмежень.