Щороку 28 листопада Україна вшановує пам'ять тих, хто став жертвами голодоморів, зокрема - геноциду 1932-33 років, що був організований комуністичною владою. На Суспільному про трагедію теж згадають: мовник працює над документальним фільмом «Діти Великого голоду».
Режисером проекту виступає Сніжана Потапчук, яка раніше працювала над стрічкою «Життя післязавтра» - її прем'єра відбулася на каналі Суспільного «UA: Перший» в День захисника України, 14 жовтня. У новому фільмі Сніжана зібрала історії людей, які ще дітьми вижили під час Голодомору 1932-33 років. «Було непросто знайти людей, які самі пережили ті події. Як алмази, як крупинки вони розкидані по всій Україні, але їх потрібно знаходити. Ми поспілкувалися з людьми, яким було від п’яти до дев’яти років у часи голоду, а тепер їм уже під сто, а декому й більше. Говорити про ті події їм важко: як фізично, так і морально, однак їхні свідчення унікальні», - говорить про героїв фільму Сніжана Потапчук.
За словами режисера, сьогодні важливо не лише розповідати про Голодомор, а й показувати, як саме люди намагалися вижити в ті страшні часи: «У фільмі вони готують їжу, яку вживали в 1932-33 роках. Важливо не просто інформативним способом висвітлювати Голодомор, а й використовувати прикладний метод. Потрібно показувати людям, як із трави, споришу, зерняток і качана кукурудзи без зерна намагалися робити муку, варили це все на вогні, й що з того виходило», - пояснює вона.
В процесі роботи над фільмом автори також знайшли кадри документальної хроніки, на яких агітатори 1932-33 років закликають людей кидати все і вступати в колгоспи, а зарубіжні дипломати, які працювали у Києві в той час, діляться своїми спогадами. Все це можна буде побачити на каналі «UA: Перший» 28 листопада.