Вчора Нацрада з питань телебачення і радіомовлення продовжила ТОВ «Зеонбуд» ліцензії провайдера програмної послуги на десять років. Втім, далеко не усі гравці телеком-ринку чекали такого, оскільки вважалось, що «Зеонбуд» довгий час не виконує зобов'язань з покриття, і на зміну йому може прийти інша компанія: зокрема, «Етер» виявляла бажання працювати в сегменті DTT (подала запит на прорахунок частот), новий мультиплекс під розбудову віддали КРРТ, а ТОВ «Телемережі України» досі сперечається з регулятором щодо видачі ліцензії на мережу МХ-4. Але ліцензію продовжили.
На засіданні була присутня генеральний директор товариства «Зеонбуд» Ірина Аляб'єва, котра зауважила, що оператор мультиплексів МХ-1, МХ-2, МХ-3 та МХ-5 готовий вжити низки заходів. Зокрема, «Зеонбуд» підтвердив можливість проведення тестування Системи оповіщення цифрової мережі «Т2», а також те, що ця система дає можливість одночасного розміщення на всіх загальнонаціональних каналах інформаційного відеоматеріалу, що компанія зобов'язується продемонструвати в час і дату, визначені Національною радою. Питання про це вже порушувалося раніше, але домовитись не змогли. Наразі ж вирішено, що система оповіщення цифрової мережі «Т2» запрацює до 1 лютого 2021 року.
Також «Зеонбуд» взяв на себе зобов'язання ввести в експлуатацію 47 додаткових передавальних станцій для мережі МХ-1. Деякі з них вже тестують, а 26 станцій мають запрацювати упродовж чотирьох місяців після вимкнення аналогового телебачення.
Нарешті домовлено про зміну модуляції сигналу «Зеонбуду» із 256 QAM на 64 QAM, що має збільшити наявне покриття. Медіагрупи, не в останню чергу 1+1 media, вже кілька років вимагали зробити це. Дедлайн - 1 лютого 2021 року.
Всі зобов'язання за пропозицією голови Нацради Ольги Герасим'юк були внесені до мотивувальної частини рішення регулятора, а також визначені як зобов'язання в резулятивній частині. Ліцензія продовжена на десять років, але якщо «Зеонбуд» не виконуватиме зобов'язання, регулятор у будь-який час може застосувати санкції.