Вчора Нацрада з питань телебачення і радіомовлення розглядала доволі цікаве питання. Ще в лютому 2016 року Львівський апеляційний адміністративний суд зобов'язав регулятора передивитись рішення про невидачу ліцензії провайдера програмної послуги (МХ-4) ТОВ «Телемережі України». Минуло п'ять років - і час настав.
7 травня 2015 року компанія «Телемережі України» подала заяву на освоєння частот майбутньої мережі цифрового наземного ТБ МХ-4, але отримала відмову, бо, за словами Олександра Ільяшенка, Нацрада не оголошувала конкурс на розбудову мережі. Та ж сама ситуація склалася й вчора.
«Процедура чітко наголошує, що Нацрада замовляє в УДЦР розроблення висновків щодо радіочастотного ресурсу, - пояснив Ільяшенко. - 10 серпня 2020 року в УДЦР направили лист щодо наявності ресурсу для створення національної багатоканальної мережі МХ-4 […], а 10 вересня надана відповідь, де зазначено, що у смузі 470-690 МГц недостатньо частот для створення мережі». Інакше кажучи, ресурсу на загальнонаціональне покриття немає, а тому немає й конкурсу на мережу. Тож і видати ліцензію немає на що».
«Телемережі України» на засіданні представляв Петро Іванович Семерей, раніше гендиректор КРРТ, який, до речі, запам'ятався тим, що виступав «проти» відключення аналогового ефірного сигналу, а також активно критикував «Зеонбуд». Семерей не погодився з новим рішенням Нацради і зауважив: вважає дивним, що ресурсу немає у той час, як регулятор видає ліцензії на мультиплекс МХ-7.
Спільно із юридичним відділом Ільяшенку, Олегу Чернишу та голові регулятора Ользі Герасим'юк начебто вдалось переконати Семерея, що ситуації зовсім різні, і поки не буде конкурсу, Нацрада не має права видавати ліцензію. Тож постанову львівського суду виконали, але віз «Телемереж України» і нині там.
Втім, Ільяшенко зазначив, що справа КРРТ із сьомим мультиплексом просуваються «ніяк». Тож, якщо Семерей готовий до співпраці із КРРТ і розбудови цього мультиплексу, Ільяшенко може взяти участь у дискусії. Також «Телемережам України» запропонували брати участь у конкурсах на місцеве мовлення - подеколи УДЦР надає висновки про вільні частоти на місцевому рівні.
Цікаво, що вчора ж мали розглянути питання щодо видачі ліцензії провайдера програмної послуги ТОВ «Українська цифрова телемережа». Там схожа ситуація, окрім того, що не було постанови суду. Очевидно, що і тут заяву не могли задовольнити, тим більше, що до документів було багато зауважень: зокрема, відсутні завірені копії, невірно зазначена територія прийому, відсутня загальна концепція добору програм, відсутня угода з оператором та інформація про структуру власності.
Представник компанії на засідання не з'явився, відповідного листа також не було, через що Нацрада змушена була перенести розгляд питання на 29 жовтня.