Четвертий Міжнародний кінофестиваль Kharkiv MeetDocs через перехід Харкова до «червоної» карантинної зони, закриття кінотеатрів і закладів культури не має можливості провести заплановані кінопокази. Втім, фестиваль не скасовується, а переходить в онлайн. В онлайні ж відбудеться і трансляція позаконкурсної програми. Усі покази фільмів на сайті meetdocsfestival.com будуть безкоштовними, для перегляду треба лише попередньо зареєструватись.
Через оновлення формату попередня програма зазнала змін: за відсутності офлайнових показів у Харкові фільми «Атлантида», «В. Сильвестров» і «Земля блакитна, ніби апельсин» вилучено з переліку.
Втім, організаторам вдалося зберегти деякі активності у Харкові. 30 жовтня з 12:00 до 14:00 відбудеться офлайновий паблік ток з акторкою фільму «Гніздо горлиці», володаркою «Золотої Дзиґи» за найкращу жіночу роль Риммою Зюбіною. У Invite Hub відбудеться фестиваль короткометражного незалежного українського кіно «Бардак-офлайн» (для дозволеної за умов «червоної» карантинної зони кількості глядачів - 20 осіб). Фільми з програми «Бардаку» покажуть 30 жовтня з 15:00 до 18:40 з дотриманням карантинних вимог. Програма також буде доступна онлайн.
У Zoom відбудуться майстер-класи Дар'ї Онищенко, Анни Жижи, Лади Сабової, Vialex Motion Lab.
У Києві 30 жовтня з 18:00 до 19:00 у HUB 4.0 (провулок Ярославський, 1\3) Ганна Ярошевич і Альона Качкан проведуть майстер-клас «Case study. Як зробити успішний краудфандинг: кейс фільму «Май далеко, май добре».
31 жовтня у столичному Kooperativ Afisha (вул. Велика Васильківська, 5) відбудуться пітчинг документальних кінопроектів і церемонія нагородження переможців фестивалю.
Раніше оргкомітет Kharkiv MeetDocs повідомляв, що вперше за підтримки Українського культурного фонду онлайн відбудеться Національний конкурс повнометражних документальних фільмів, вироблених в Україні або в копродукції. Кожен фільм буде доступний для перегляду дві доби. Переможця визначає журі у складі режисерів Наталки Ворожбит та Сергія Буковського і члена Ради з державної підтримки кінематографії Людмили Горделадзе. Переможець отримає грошовий приз у 30 тис. грн від Агенції креативних індустрій і комунікацій «ПотомуЧто», приз фестивалю за найкращий фільм Національного конкурсу й сертифікат на навчання в Академії Dronarium на курс «Підготовка операторів БПЛА» від партнера призу Dronarium.
Глядачі ж обиратимуть володаря Призу глядацьких симпатій. Окрім самої статуетки переможець отримає сертифікат на технічне забезпечення зйомок на суму 30 тис. грн від спонсора Patriot Rental.
Дизайн призів Національного конкурсу розроблений студією Aza Nizi Maza.
За підтримки Українського культурного фонду онлайн вдруге відбудеться конкурс дитячого соціального відео. До конкурсу увійшли 23 відеоролики, зняті творчими колективами й особисто дітьми. Голосувати за ролики можна на сайті фестивалю з 26 до 28 жовтня.
Рубрика MeetRetrospective переходить у телевізійний формат. Головний інформаційний партнер кінофестивалю - телеканал Simon - у своєму ефірі весь фестивальний тиждень показуватиме ретроспективу фільмів. Зустрічі з режисерами-учасниками Нацконкурсу документального кіно відбудуться у програмі «Онлайн-розмова з Оленою Скалецькою» 26-28 жовтня на телеканалі Simon з трансляцією в YouTube.
Фестиваль відбувається за підтримки Федерального міністерства іноземних справ Німеччини, Державного агентства України з питань кіно й Українського культурного фонду.