У жовтні відбудеться кінофестиваль Kharkiv MeetDocs - цього року вже вчетверте. З огляду на пандемію коронавірусу, його організатори вирішили задіяти змішаний формат, тому частина заходів огляду запланована в традиційному офлайн-режимі, а частина вирушить в онлайн.
В онлайні відбудеться й конкурс неігрових повнометражних фільмів, який вперше увійде до програми Kharkiv MeetDocs. До участі в ньому запрошуються як проекти, повністю створені в Україні, так і ті, що народжені в копродукції з іноземними партнерами. Подати заявку на конкурс можна вже сьогодні, а дедлайн - 15 вересня.
«Чому оргкомітет фестивалю вирішив провести саме Національний конкурс? Тривалий час на сході України не існувало великого кінофестивалю, який би фокусувався на проблематиці й повсякденному житті регіону, представляв його на кінематографічній мапі країни. Місцевим кіномитцям бракує можливостей для професійного зростання, майданчиків для просування своїх робіт, контактів із колегами з інших областей України та Європи. Хоча відповідний запит, як із боку професійної спільноти, так і ширшого глядацького загалу, існує. З’явившись 2017 року в Харкові, фестиваль Kharkiv MeetDocs має завдання стати голосом культурної ідентичності Східної України та познайомити аудиторію з роботами місцевих режисерів. За три роки він став найбільшою подією такого типу в регіоні», - розповідає директор кінофестивалю Kharkiv MeetDocs Євгенія Крігсхайм.
Відбором проектів займатиметься комісія, до якої, крім Євгенії, увійшли кіножурналіст і співзасновник некомерційного кіноклубу Polotno Алекс Малишенко, відбірник і програмний координатор «Молодості» і Фестивалю американського кіно «Незалежність» Віктор Глонь, продюсер і режисер Фелікс Крігсхайм (Німеччина) і глава департаменту з комунікацій Kharkiv MeetDocs Анастасія Пугач. Переможця секції обиратиме професійне журі, до складу якого увійдуть провідні кінематографісти України і Європи. Крім того, на сайті огляду проводитиметься глядацьке голосування.
Також в онлайн-форматі відбудеться конкурс незалежного короткометражного кіно «Бардак». У його рамках демонструватимуться фільми, зняті без державного фінансування протягом останніх чотирьох років і хронометражем до 30 хвилин. Програмним директором і засновником «Бардака» є кінокритик Антон Фролов. Всі покази відбудуться на сайті фестивалю та будуть безкоштовними.
Події онлайн-формату відбудуться з 26 по 29 жовтня, а офлайн-частина - з 29 по 31 жовтня. До неї увійдуть позаконкурсні покази ігрових і документальних фільмів, майстер-класи та вже традиційний пітчинг документальних кінопроектів.