Ініціатива «Чисте небо» оголошує про розширення членства та запрошує усіх гравців медіаринку, котрі хочуть боротись із піратством та захищати свої авторські права в Україні.
«Сім років тому мене переконували, що боротися в Україні з піратством неможливо, - каже В'ячеслав Мієнко, керівник ініціативи «Чисте небо». - Проте досягнення ініціативи говорять самі за себе. Наразі фігурує 266 правопорушників контенту у відкритих кримінальних провадженнях та винесено 39 судових вироків за порушення прав інтелектуальної власності. Цього року також винесено перший вирок за частиною 3 статті 176 Кримінального кодексу України (порушення авторського права і суміжних прав) та відкрито перше в Україні кримінальне провадження щодо фінансування піратства».
Серед головних переваг членства називають те, що члени «Чистого неба» отримають доступ до внесення ресурсів-правопорушників на сервіс blacklists.org.ua та на міжнародну платформу Всесвітньої організації із захисту інтелектуальної власності WIPO ALERT Database. Також надається доступ до механізмів блокування фінансових потоків «піратів» у банках та платіжних системах (Visa/MasterCard) завдяки співпраці з асоціацією ЕМА. Зокрема, за останні три роки було заблоковано банківські платежі 24-м піратським сервісам, з мережі інтернет видалено понад 2 млн піратського відео, а з AppStore і GooglePlay - більше 100 піратських програм.
Нарешті, компанії, що приєднаються до ініціативи, отримають експертизу і консалтинг у сфері захисту авторських прав, допомогу у взаємодії з державними органами і у судових розслідуваннях, PR-підтримку та обмін досвідом з іншими членами і партнерами ініціативи.
Наразі ініціатива налічує 20 компаній-членів та партнерів, серед яких 1+1 media, StarLightMedia, Українська Антипіратська Асоціація (УАПА), Gemius, Getty Images, Viasat, Індустріальний телевізійний комітет (ІТК) та інші. Аби доєднатись до ініціативи «Чисте небо», необхідно залишити коротку заявку на сайті, після чого представники зв'яжуться для отримання додаткової інформації. В першу чергу чекають на продакшен-компанії, національні та іноземні телеканали й інших правовласників, рекламні агентства, ОТТ-сервіси та провайдерів програмних послуг.