Під час засідання 5 лютого Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики розглянув проект закону №2521 про внесення змін до Закону України «Про систему іномовлення України» (щодо програмної політики та території розповсюдження) та рекомендував уряду ухвалити цей документ.
Голова Комітету Олександр Ткаченко зазначив, що «система іномовлення, яка існувала досі, була неефективною, тому перезапуск каналу дуже на часі».
Його заступник Євгенія Кравчук вважає, що проект покликаний адаптувати мовлення «до тих реалій, в яких живе Україна сьогодні. Реалій війни і, зокрема, війни інформаційної»: «Головна мета у цьому сенсі - зберегти тимчасово окуповані території в інформаційному просторі нашої держави. Англійська мова, передбачена чинним законом, на жаль, сьогодні нам не допоможе дотягнутися до цих людей. Ми маємо говорити з ними зрозумілою мовою, щоб інформувати про те, що насправді відбувається в Україні», - наполягає вона.
За проектом, Мультимедійна платформа іномовлення України зможе мовити в цифровому та аналоговому ефірі, в кабельних мережах на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, Криму і Севастополя, у районах, що межують із цими тимчасово окупованими територіями, та в прикордонних районах України, що межують з Росією чи іншими країнами, з яких мовлять в ефірі російські телеканали і радіостанції.
Також проект передбачає, що програмна політика Мультимедійної платформи іномовлення України погоджуватиметься з Міністерством культури, молоді та спорту, а контент вироблятиметься українською та іншими мовами.
Учасники засідання ухвалили рішення рекомендувати парламенту ухвалити проект Закону про внесення змін до Закону «Про систему іномовлення України» у другому читанні та в цілому.
Нагадаємо, 12 січня телеканал іномовлення України UATV припинив мовлення в прямому ефірі, а з 15 лютого замість UATV, що зараз виходить у запису, має розпочати мовлення новий державний розважально-інформаційний канал для тимчасово окупованих територій, який мовитиме українською та російською мовами.
14 січня 2020 року Верховна Рада підтримала цей проект в першому читанні.