Вчора Нацрада з питань телебачення і радіомовлення ухвалила проект плану заходів про вивільнення смуг радіочастот у діапазонах 790-862 МГц та 694-790 МГц під подальше введення мобільного інтернету стандарту LTE.
Нагадаємо, 8 липня президент України Володимир Зеленський підписав указ про покращення доступу жителів сіл та невеликих міст до мережі мобільного інтернету 3G і 4G. Останній стандарт на базі технології LTE забезпечує більшу швидкість загрузки даних (в п'ять разів) та більшу швидкість передачі інформації (до 10 разів). Але наразі діапазон частот, необхідний для інтеграції нової технології та збільшення діючого покриття 3G, зайнятий.
Аналогове телебачення, яке займає частину першого цифрового дивіденду (790-862 МГц), мають відключити вже 31 грудня поточного року. Тож з ним проблем не буде. Але іншу частину першого дивіденду, а також другий дивіденд (694-790 МГц), займає цифрове наземне ТБ. А просто так відібрати ліцензії і перерозподілити частоти Нацрада не має законних повноважень – це в сфері впливу НКРЗІ. Втім Нацрада як регулятор мусила схвалити і власний план проекту для НКРЗІ, як підґрунтя для подальшого процесу.
Проведення тендеру на звільнені частоти заплановано на травень 2020 року, виконавцем зазначено НКРЗІ. Тож Нацрада мусить встигнути переоформити ліцензії «Зеонбуда» (мультиплекси МХ-1, МХ-2, МХ-3, МХ-5) та «Етеру» (МХ-6) ще до травня.
Присутній на засіданні в.о. генерального директора Концерну РРТ Сергій Мікрюков звернувся до членів Нацради з проханням внести в проект плану заходів пункт з вимогою отримати від компанії «Етер» економічне обґрунтування зміни стандарту мовлення з DVB-H на DVB-T2. «Маємо якісь кроки, котрі, на мій погляд, не мають кінцевої мети. Ми, звісно, прорахуємо частоти. Але який економічний результат ми отримаємо? Який ресурс мовників може бути перенесений? Яка мета? В такому форматі прошу розглянути», - підкреслив Мікрюков.