В умовах повсюдного карантину сервіс Zoom став найпопулярнішою в світі платформою для відеодзвінків, в рази збільшивши кількість і безкоштовних, і платних користувачів (сьогодні у ньому відбувається до 300 млн дзвінків на день). Але разом із популярністю прийшли й проблеми: в останні місяці сервіс жорстко критикували за низьку конфіденційність і численні уразливості, що дозволяють третім особам підслуховувати дзвінки і красти особисті дані користувачів, аж до паролів облікових записів Windows.
Щоб позбутися вразливостей, Zoom Video Communications привернула конкультанта з безпеки Алекса Стамоса - колишнього директора з безпеки в Facebook, а також придбала сервіс Keybase, що спеціалізується на безпечному обміні повідомленнями і файлами. Напрацювання Keybase стали основою технології наскрізного шифрування відеодзвінків, яка незабаром з'явиться в Zoom.
Наскрізне шифрування гарантує, що ніхто, крім учасників відеодзвінка, не може бачити і чути те, що відбувається. Але такий захист буде доступний лише платним користувачам сервісу. Крім того, в компанії мають намір співпрацювати з правоохоронними органами - у разі, якщо Zoom використовуватиметься злочинцями.
Коли інші користувачі - наприклад, некомерційні організації - зможуть претендувати на безпечні дзвінки, невідомо.
Аналітики вважають таке рішення розумним компромісом, оскільки послуга шифрування - це складно і дорого, і з точки зору бізнес-ефективності компанія не може пропонувати її безкоштовно. Інші провайдери зашифрованою зв'язку також стягують плату з бізнес-користувачів, і тільки Facebook планує повністю зашифрувати свій Messenger, залишивши його безкоштовним для користувачів. Втім, соцмережа може дозволити собі подібну щедрість, адже заробляє величезні суми на інших своїх сервісах.