Сьогодні в кінотеатрі «Планета кіно» (River Mall) засідала Рада з держпідтримки кінематографії. Це - не рядова зустріч для вирішення поточних питань, а черговий вододіл: головною подією було затвердження проектів-переможців Тринадцятого конкурсу Держкіно. Як ми вже знаємо, через сито експертних комісій до цього етапу дісталися 14 повнометражних стрічок і 31 короткометражка, і кожна з них буде дебютною для режисерів.
Про те, як проходив етап пітчингів, я розповідала вам буквально наживо (перший, другий, третій і четвертий дні). А коли Мінкульт опублікував паспорт бюджетної програми держпідтримки кіно на 2020 рік, стало зрозуміло - драми під час оголошення результатів не оминути. Під час засідання голова Ради Андрій Дончик це підтвердив: за його словами, загальна вартість проектів, які подолали встановлений експертами прохідний бар'єр (для повного метра - 39 балів, для короткого - 40) склала 200 млн грн, що майже вдвічі перевищує закладену в держбюджеті суму фінансування не лише фільмів-дебютів, але ще і документальних, просвітницьких, анімаційних фільмів, фільмів для дитячої аудиторії й авторських стрічок (121,7 млн грн).
Пам'ятаючи про те, що минулого року перевищення бюджету обернулося переглядом результатів Одинадцятого конкурсу, цього разу Рада спрацювала на випередження і ухвалила непросте для її членів рішення скоротити кількість рекомендованих експертними комісіями проектів вдвічі.
У підсумку, в категорії короткометражних фільмів-дебютів прохідний бал тепер становить 41,57, а стовідсоткове державне фінансування отримають усього 16 стрічок:
У категорії повнометражних проектів бал збільшився до 41,14, а переможцями стали сім стрічок:
Цікаво, що два проекти в цій секції - «Спека» Дениса Колесникова і «Самородки» Ольги Золотарьової - набрали однакову кількість балів (41,14), а тому члени Ради провели попереднє голосування за те, який з них більше гідний держпідтримки. На ньому перемогла друга стрічка, яка не просто здалася Раді більш якісною, а й має комерційний потенціал.
Таким чином, загальна сума, яку належить виділити з держбюджету на фінансування проектів-переможців Тринадцятого конкурсу Держкіно, становить 105 млн грн. Андрій Дончик зазначив, що поки паспорт бюджетної програми це дозволяє, а ось що буде з авторським кіно, документальними та іншими проектами, які претендують на стовідсоткове державне фінансування, - велике питання, над яким ще належить поламати голови.
В будь-якому разі, поспішаю привітати переможців. Тепер слово за вами: доведіть своїми роботами, що все було не дарма.