Згідно з новим дослідженням, опублікованим Бюро з інтелектуальної власності Європейського Союзу, 51% молоді у віці від 15 до 24 років не користувалися піратським цифровим контентом протягом останніх 12 місяців. Близько третини визнають, що все-таки споживають контент з нелегальних джерел, але рідко покладаються виключно на піратські матеріали. В цілому, 80% вибірки використовують ліцензовані джерела для доступу до контенту.
Музика залишається найпопулярнішим продуктом серед молоді. Слухають і завантажують аудіозаписи 97%, завантажують фільми і серіали - 94%, а за іграми залишається 92% опитаних. Приблизно вісім з десяти мають доступ до освітнього контенту (82%), переглядають телевізійні шоу або спортивні трансляції (79%).
Звичайно, не всі ці споживачі мають доступ на законних підставах. Дослідження показало, що близько третини використовують неліцензовані джерела, але це на п'ять відсотків нижче результатів аналогічного дослідження 2016 року. При цьому значна частина опитаних заявили, що незаконне споживання було ненавмисним.
«Молоді люди, які навмисно використовують нелегальні джерела для доступу до цифрового контенту, роблять це, в першу чергу, для доступу до фільмів та серіалів», - йдеться в дослідженні.
Помітно знизилася популярність нелегальних джерел для доступу до музики - тільки 39% тих, хто навмисно користується піраткою.
Мотивація для вибору піратських продуктів не нова. Більше половини (56%) вказують ціну як чинник, але трохи менше третини (30%) заявляють, що часто використовують нелегальні платформи через недоступний на законних підставах контент або тому, що на піратських сайтах більший вибір (26%).
Однак є і стримуючі піратство чинники. Наприклад, більш доступні пропозиції (55%), ризик покарання (35%) і поганий особистий досвід користування піраткою (29%).
У дослідженні ЄС також підкреслюється, що відносно незаконного контенту, споживаного навмисно, існує «обмежена кореляція» із загальним споживанням цифрових продуктів. Навмисні «нелегали», як правило, зосереджені на потоковій передачі або завантаженні фільмів і серіалів.
Повний звіт можна завантажити тут.