Данський інвестиційний банк Saxo Bank, який протягом майже двадцяти років збирає «малоймовірні прогнози, що можуть значно вплинути на фінансові ринки», опублікував новий список. Одним з найбільш примітних очікувань від наступного року виявилася повна перемога над фейковий новинами.
У Saxo Bank вважають, що 2021-го недовіра до новин жителів багатьох країн сягне критичної позначки. Навіть читачі великих видань з репутацією все частіше ставлять під сумнів факти, відображені в новинах. З однієї простої причини - багато де брешуть. Так чому саме в цьому джерелі відображена правда?
Через це великі видавці - в більшості своїй медіаконгломерати, а також соціальні мережі, які останнім часом замінили для багатьох друковані видання, активізують боротьбу з фейками. Очікується, що це будуть серйозні заходи проти фейкових новин - і в першу чергу весь новинний контент буде об'єднаний в загальносвітову блокчейн-мережу, яка дозволить перевіряти його достовірність аж до першоджерела. Таким чином, будь-яке редагування залишатиметься в історії, і його можна буде перевірити.
Одними з найбільш активних борців за правду стануть Facebook і Twitter, адже будь-які публікації, зазвичай без будь-якого підтвердження, розносяться соцмережами блискавично. Тому гіганти просто будуть зобов'язані убезпечити себе від непотрібних перевірок і звинувачень у брехні.
Втім, попри повну непередбачуваність наступного року, можна відзначити, що ставки на знищення фейків роблять не вперше. Наприклад, два роки тому вже говорили, що фейки впадуть під натиском блокчейн-платформи для ЗМІ Po.et від американської BTC Media - найбільшої в світі блокчейн-медіакомпанії. Також був польський стартап Userfeeds. І блокчейн від Hyperledger Fabric для видання New York Times. І блокчейн-платформа Civil… Але, як то кажуть, віз і нині там.