На початку 2020-го компанія Ampere Analysis опублікувала прогноз, за яким світовий бокс-офіс цього року мав сягнути позначки $44,5 млрд (€37,1 млрд). Але потім глобальна економіка зазнала удару від коронавірусу, і стало очевидно, що такі цифри недосяжні. Тож в Ampere зробили новий підрахунок: касові збори 2020 року складуть лише $11 млрд.
Але з цим ще можна змиритись. Гірше інше: якщо наступного року винайдуть вакцину, і ситуація зміниться на краще, очікувати повного відновлення не варто навіть у найближчі п'ять років.
Так, за вищезгаданих умов, вже 2021 року світовий бокс-офіс може повернутись до позначки $33 млрд, але переважно завдяки Китаю: його частка складе $15 млрд у 2021-му і вже $25 - у 2025-му. Попри те, що глядачі повертаються до кінотеатрів з пересторогою, Китай все менше залежить від фільмів американського виробництва, і є ймовірність, що ця тенденція лише посилиться.
Втім, кінотеатральні ринки Заходу боротимуться з наслідками пандемії ще довгий час. Тут роблять великі ставки на американський контент, а тим часом в США кількість відкритих кінотеатрів поступово зменшується.
Згідно прогнозу, 2020 року бокс-офіс Китаю вперше обійде бокс-офіс США. Для порівняння: касові збори у Китаї стрічок локального виробництва «Мій народ, моя Батьківщина» (My People, My Homeland) та «Вісім сотень» (The Eight Hundred) склали $460 млн та $416 млн відповідно, а американські релізи «Тенет» (Tenet) і «Мулан» (Mulan) - $51 млн і $41 млн. Наступного року Китай і США ще позмагаються за першу сходинку, але надалі першість буде за Китаєм. Принаймні до 2025 року.