Минулого тижня ми розповідали, що з січня 2021 року Netflix зобов'язали звітувати перед іспанською податковою службою - і платити у цій країні реальний, а не спрощений податок. Аж ось стало відомо, що ОТТ-гігант зазнав фінансового удару і на іншій території.
З нового 2021 року Netflix платитиме місцевий податок у Великобританії. Це стало можливим завдяки політичному тиску через на диво низький податок, який ОТТ-сервіс платив раніше. Це дуже схоже на іспанський кейс: доки Великобританія не вийшла зі складу ЄС, платформа платила податки централізовано через відділення Netflix International BV, що базується в Нідерландах. Саме тут «проходив» дохід з усього регіону, тоді як в місцеві бюджети окремих країн надходли фактично копійки. Наприклад, 2018 року Netflix заплатив в Іспанії €3 146 податку.
Те саме бачили і у Великобританії - 2018-го місцеве відділення Netflix Services UK відзвітувало про $48 млн доходу. Хоча з 10 млн підписників за рік виходило приблизно £700 млн. Втім, наприкінці року відбудеться Брекзіт, то ж Netflix не зможе використовувати голландське відділення, а Netflix Services UK платитиме повну суму.
За оцінками британських експертів, податок нараховуватиметься з доходу у розмірі більше £1 млрд (€1,11 млрд). Наразі для жителів Великобританії підписка коштує від £5,99 до £11,99 на місяць, а кількість підписників наступного року сягне 14 млн.
Попри локдаун, тільки цього року Netflix збільшив обсяг інвестицій у контент британського виробництва до £750 млн, створюючи на місцевому ринку більше 50 телесеріалів та фільмів.
Окрім цього, стало відомо, що ПАР також хоче грошей, при чому не тільки від Netflix. У країні планують запровадити квоту у розмірі 30% на локальне виробництво для стримінгових платформ - а це Netflix, Amazon Prime Video, Apple TV Plus та Showmax.
Якщо ініціативу затвердять на державному рівні, ОТТ-сервіси будуть змушені віддавати 30% каталогу під локально створений контент. Цікаво, що проектом також передбачно правки до ліцензійного збору у галузі телебачення, яким, зокрема, можуть обкласти і Netflix, аби він частково фінансував суспільного мовника SABC.