Ось уже років десять кіно- і телевиробничі компанії в різних куточках світу замислюються про те, якої шкоди завдають природі, знімаючи фільми і серіали. У популярних кіновиробничих центрах - наприклад, Ванкувері й Лос-Анджелесі - вже використовують методи сталого виробницства. А тепер і Великобританія намагається зробити виробництво контенту максимально вуглецево нейтральним у найближчі 30 років.
Британська організація Albert спільно з Natural Capital Partners запускає локальну схему, що допоможе відстежити, якої шкоди може завдати виробництво проекту, і зменшити його. Для цього пропонується використовувати спеціальний калькулятор (він працював і раніше, але його істотно модернізували), а проекти, що покажуть гарні результати, отримають спеціальний сертифікат і позначки в титрах. В цілому очікується, що Великобританія зможе стати вуглецево нейтральною в галузі теле- та кіновиробництва до 2050 року.
Незабаром калькулятор має запрацювати для продакшенів у всьому світі: країни додаватимуться, коли калькулятор почне показувати актуальні дані для конкретної території. Наразі виробництво однієї години телеконтенту в середньому дорівнює виділенню 13,5 тонн вуглецю.
Як приклад продюсер Хав Корді компанії Silverback Films розповів, що, працюючи над документальним проектом A Perfect Planet з Девідом Аттенборо, команда за чотири роки відвідала 34 країни. І протягом усього цього часу вони вели облік перельотів і переїздів на автомобілі, зупинок у готелях, використання генераторів. Завдяки калькулятору Albert можливу шкоду вдалося мінімізувати, а програма Creative Offsets, за словами Корді, допомогла звести збиток природі до нуля.
Серед клієнтів Albert вже числяться all3media, Endemol Shine Group, NBCUniversal і Warner Bros.