Починаючи з весни, у нас тільки й розмов про те, які заходи потрібні, щоб уповільнити поширення коронавірусу. Одні вважають, що потрібно все закрити, інші - навпаки, що робити цього не варто, але по-справжньому робочої моделі поки немає не лише в Україні, але і в інших країнах. Втім, якщо уважно вивчати дослідження фахівців, деякі відповіді можна знайти. Одна з них - в закритті кінотеатрів немає жодного сенсу.
Такого висновку дійшли аналітики Celluloid Junkie, вивчивши всі відомі випадки виявлення COVID-19 у відвідувачів та працівників кінотеатрів по всьому світу. «Нульовим пацієнтом» тут можна вважати 25-річного жителя німецького міста Ной-Ульм: 22 лютого він відвідав місцевий кінотеатр Dietrich Theater, аби подивитися стрічку «Погані хлопці назавжди», а потім у нього проявилися симптоми коронавірусу. І хоча разом із ним у залі сиділи 138 осіб, свідчень про те, що хто-небудь з них заразився, не було.
Ще один європейський випадок був зафіксований у Великобританії у вересні, коли кінотеатри відкрилися після першого локдауну. Коронавірус був виявлений у двох працівників кінотеатру Odeon Silverlink неподалік від Уолсенда. Згідно з повідомленням Odeon, їх швидко ізолювали, зали продезінфікували, і поширення хвороби серед інших співробітників і відвідувачів вдалося уникнути.
Третій коронавірусний епізод трапився в Сінгапурі. 15 липня в одному із залів кінотеатру GoldenVillage VivoCity зафіксували відвідувача з COVID-19. Керівництво кінотеатру скасувало всі наступні сеанси в цьому залі і провело дезінфекцію в ньому і в місцях загального користування. Про інших заражених, пов'язаних з цим випадком, не повідомлялося.
Про випадки виявлення COVID-19 у персоналу кінотеатрів повідомляла також Асоціація кінотеатрів Канади. В її заяві вказувалося, що «з більш ніж 200 обстежених кінотеатрів виявлено всього п’ять випадків підтвердженого COVID-19 серед людей в приміщеннях кінотеатрів - усі серед співробітників, які робили тести і повідомляли про результати». Чи треба говорити, що жоден зі згаданих випадків до подальшого поширення не привів.
Важко повірити, але інших прикладів зараження коронавірусом, які були б якось пов'язані з кінотеатрами, дослідникам Celluloid Junkie виявити не вдалося. Звідси запитання: що ефективніше - виконання всіх санітарно-епідеміологічних норм, які виключають поширення COVID-19, або закриття, як це вирішили зробити у нас?