Новини про потенційну вакцину від коронавірусу викликали різке зростання акцій мереж кінотеатрів: AMC Theaters - на 51,4%, Cineworld - на 40,25%, Cinemark - на 45,17%, IMAX - на 18,61%.
«Ми давно не чули гарніх новин, і це безумовно гарні новини. Це потенційно може змінити правила гри. Це дає нам більше ясності щодо того, коли і як пандемія може закінчитися», - заявив генеральний директор IMAX Entertainment Річ Гельфонд.
Незважаючи на приплив оптимізму на Уолл-стріт, кінобізнес продовжує стикатись із серйозними проблемами. Касові збори різко впали з тих пір, як минулої зими почав поширюватися COVID-19. Національна асоціація власників кінотеатрів в США прогнозує, що до початку наступного року до 70% малих і середніх кінотеатрів зіткнуться з банкрутством.
«Новини про вакцину - це дуже яскраве світло у кінці тунелю, але це довгий тунель, і багато хто з компаній зараз ледь дихає з точки зору своєї ліквідності», - стверджує генеральний директор асоціації Джон Фітіан.
Хоча Гельфонд припустив, що вакцина стане широко доступною до квітня, є підстави сумніватися у цьому оптимістичному графіку. Фармацевтична компанія Pfizer, котра створила цю вакцину, все ще в проводить випробування, хоча ефективність продукту була підтверджена на 90%. Швидше за все, спочатку вакцина буде поширена серед медиків, а для тотального поширення потрібен час.
Є й інші перешкоди для демонстраторів, пов'язані з термінами введення вакцини. Деякі студії - наприклад, Warner Bros., що планує прем'єру фільму «Чудо-жінка 1984» у грудні - тепер можуть відкласти релізи до тих пір, поки вакцина не надійде в обіг. Навіщо ризикувати втратити десятки чи навіть сотні мільйонів доларів, представляючи блокбастер під час пандемії, коли, відклавши дебют фільму на кілька місяців, можна побачити зовсім іншу ситуацію?
Відтерміновування «Чудо-жінки 1984» знову викличе проблеми для кінотеатрів, які й без того намагаються знайти хоч щось для показу на своїх екранах: «Тенет» Крістофера Нолана вже третій місяць показують у кіно.
Більшість демонстраторів працюють зі збитками, що швидко зростають. Глядачі побоюються повертатися, кінотеатрам дозволено працювати тільки з обмеженою пропускною спроможністю через соціальне дистанціювання. Плюс - окремі витрати на проведення додаткових прибирань, на засоби захисту та навчання персоналу новим протоколам. Йдеться про виживання, а не про процвітання кінотеатрів як бізнесу. Але ті компанії, які зможуть пережити бурю, отримають гарний прибуток, коли хвороба буде під контролем. На екрани вийде величезна кількість великих релізів, від сиквела «Форсажу» і «Чорної вдови» до стрічки про Бонда «007: Не час помирати».