Війну з піратством розпочинає Австралія: місцевий офіс Google уклав меморандум з правовласниками країни. Тепер пошукова система обіцяє блокувати проксі й дзеркала піратських сайтів без рішення суду. Новий меморандум покликаний усунути ситуацію, коли альтернативні URL-адреси сайтів, заблокованих через суд, легко знаходилися.
В минулому Австралія мала репутацію розсадника піратства. Правовласники регулярно зверталися за допомогою до влади, спільно лобіюючи Закон про блокування доступу до краденого контенту. Він був ухвалений 2015 року, відразу після цього були подані перші запити від правовласників. З тих пір інтернет-провайдери заблокували доступ до безлічі сайтів, які порушують права інтелектуальної власності.
Залишалася проблема проксі, дзеркал та їхньої видачі в пошуку Google й інших пошукових систем. Через це 2018 року був узвалений новий закон, що спростив блокування доступу до цих типів сайтів. Спочатку Google чинив супротив нововведенням, але минулого року пошукова система добровільно погодилася видалити сотні сайтів з австралійської видачі без судового рішення.
Як відомо, після блокування піратскькі сайти часто заводить нові домени, які можна легко знайти через пошук. Доступ до нових URL, звичайно, можна знову закрити через суд, але це місяці роботи. «Пірати користуються часом між створенням нелегального сайту-дзеркала, змінюючи одну букву в адресі, а нам потрібно три-чотири тижні, щоб провести позов через судову систему», - пояснив Грехем Берк, голова Creative Content Australia. Таким чином угода закриває величезну лазівку для піратів.
«Чудовий приклад В2В співпраці. Об'єднання різних гравців ринку з загальними цінностями завжди дає хороші результати. 2017 року ми реалізували на законодавчому рівні досудовий механізм блокування нелегальних ресурсів, але нам все ще необхідна більш активна позиція регулятора в цьому питанні, - каже В'ячеслав Мієнко, голова Ініціативи «Чисте небо», яка займається боротьбою з крадіжкою контенту в Україні. - Законодавство про блокування ресурсів провайдерами в Україні не досконале, але ми працюємо в цьому напрямку. Співпраця з Google щодо автоматичного блокування в пошуковій видачі посилань на нелегальний контент у нас з'явилася як мета 2019 року. Раді, що це вже має практичну реалізацію в світі й упевнені, що Google відгукнеться і на наші пропозиції про співпрацю».