Багато хто з вас напевно стикався з тим, що Facebook видаляє звичайні, здавалося б, пости. Як виявилося, соцмережа, модеруючи контент, робить приблизно 300 тис. помилок на день.
Згідно зі звітом NYU Stern, модератори контенту Facebook перевіряють повідомлення, фотографії та відео, які були помічені AI або про які користувачі повідомляли близько 3 млн разів в день. А оскільки генеральний директор Марк Цукерберг в офіційному документі визнав, що модератори «роблять неправильний виклик більш ніж в одному з кожних десяти випадків», це означає, що помилки трапляються 300 тис. разів в день.
У Facebook працюють близько 15 тис. модераторів контенту. Якщо у них є 3 млн повідомлень для модерування кожен день, то це 200 на людину: 25 щогодини за восьмигодинну зміну. Це менше 150 секунд, щоб вирішити, чи відповідає повідомлення стандартам спільноти.
А якщо один з матеріалів, котрий потрібно переглянути, це десятихвилинне відео? Ймовірно, у модератора контенту залишаються лічені секунди для інших повідомлень.
Як і очікувалось, все це стало набагато складніше під час пандемії коронавірусу. Після того, як модератори контенту, пов'язаного із COVID-19, були відправлені на віддалену роботу або взагалі у відпустку, автоматизована система Facebook отримала повний контроль. Це призвело до блокування або видалення постів зі згадуванням коронавірусу з авторитетних джерел, таких як The Independent і Dallas Morning News, не кажучи вже про мільйони окремих користувачів Facebook.
Згідно зі звітом NYU Stern, вирішення проблеми можливо в єдиному випадку: якщо всі модератори контенту будуть офіційними співробітниками Facebook з адекватною зарплатою (раніше це більшою мірою робили підрядники). Подвоєння кількості модераторів - це ще одне рішення, а також переведення модерації контенту під спеціальний нагляд старшого керівника.