Не встигли ми озирнутися, як тему коронавіруса, що заполонила медійний простір, змінила дискусія про рівність і трохи - про поліцейське свавілля. І якщо в Україні концентруються в основному на другому питанні, то у західних країнах на перший план виходить расова дискримінація і необхідність її викорінення в різних галузях.
Традиційно одними з перших на заклики протестуючих відгукнулися медійні компанії. За останній тиждень в західних ЗМІ сталося відразу чотири гучних звільнення, кожне з яких так чи інакше пов'язане з расовою нерівністю.
Спершу без роботи залишився редактор рубрики «Точка зору» в New York Times Джеймс Беннет. Він потрапив під шквал критики після того, як у розділі під його керівництвом вийшла колонка сенатора Тома Коттона, котрий закликав президента США Дональда Трампа використовувати військових для придушення протестів. Матеріал обурив як журналістську спільноту, так і читачів, а сам Беннет разом із видавцем NYT Артуром Зульцбергером спочатку спробували відстояти право публікувати колонки з альтернативними думками. Але пізніше видання визнало це помилкою, а Беннет втратив роботу.
Керуючий редактор і віце-президент Philadelphia Inquirer Стен Вішновські залишити посаду вирішив самостійно, проте цьому також передував скандал. У виданні вийшла стаття його авторства Buildings Matter Too, в якій Стен розповів про випадки мародерства під час протестів. Очевидна алюзія з рухом Black Lives Metter настільки обурила чорношкірих журналістів, що вони написали відкритого листа видавцям. Результат ви знаєте.
Третім звільненим став головний редактор журналу Bon Appetit Адам Рапопорт, якого звинуватили в расовій дискримінації співробітників. Наприклад, за словами колишніх колег, білі автори отримували гонорари за появу в відеопроекті видання, а інші - ні. У Condé Nast (видавець Bon Appetit) подібні звинувачення спершу заперечували, але потім Рапопорта, який очолював журнал з 2010-го, все ж звільнили.
За схожими причинами без роботи залишилася редактор і співзасновниця жіночого видання Refinery29 Крістін Барберік. Колишні співробітники звинуватили її в створенні «токсичної атмосфери» і культури расової дискримінації.
Є всі підстави вважати, що це лише початок, і хвиля звільнень змиє ще не одного медійника. Ну, або інші будуть акуратніші у висловлюваннях і діях - в будь-якому випадку, питання расової дискримінації ще довго залишатиметься для галузі одним з головних.