Минулого тижня 600 китайських кінотеатрів відкрили свої зали для глядачів після двох місяців карантину, але ввечері в п'ятницю з Пекіна прийшло розпорядження повторно їх закрити. Схоже, самі китайці були морально не готові повернутися в кінозали після часткового зняття заборони.
З огляду на те, що зараз кінотеатри закриті практично на всіх великих ринках, поступове відновлення роботи широкої китайської мережі було одним з небагатьох позитивних моментів для всього міжнародного кінобізнесу.
Тим часом деякі китайські кіностудії і дистрибутори оголосили про намір транслювати свої нові фільми через місцеві потокові сервіси. Але влада заборонила такі релізи, щоб було чим перезавантажити систему кінопоказу в потрібний момент. Так, нові китайські фільми не можуть вийти ні в кінотеатрах, ні онлайн, а це ставить під загрозу існування місцевих кінокомпаній.
Хоча спробу відкрити кінозали для глядачів теж не можна назвати успішною. У перший вікенд після карантину демонстраторам вдалося зібрати всього $10 тис. (до кризи таку суму заробляв один середній кінотеатр за день). Один з кінотеатрів, Xinjiang Golden Palm Cinema, навіть скоротив свій розклад до половини дня, бо за першу добу квитки на сеанси купили не більш 100 осіб.
Головний дистрибутор Китаю China Film Corp. випустив в прокат кілька фільмів, які кінотеатри можуть показувати, залишаючи собі 100% прибутку. Було заплановано повторні покази «Месників», «Аватара» та фільмів Кристофера Нолана. Але ці дії, з огляду на небажання аудиторії йти в кіно, себе не виправдали.
Китайські глядачі розкритикували місцеві кінотеатри за відкриття відразу ж після зняття карантину. Вони побоюються, що навіть одного інфікованого коронавірусом глядача буде достатньо для того, щоб перекреслити всі вжиті заходи для стримування спалаху. Китайці вважають за краще дивитися фільми в онлайн-кінотеатрах.
У цій ситуації маленьким релізам просто не вдасться залучити увагу глядачів, а усі блокбастери вже відклали на більш пізні терміни.