До Всесвітнього дня боротьби з кіберцензурою міжнародна організація «Репортери без кордонів» запускає онлайн-бібліотеку з підцензурними журналістськими текстами. Доступ до цієї бібліотеки можна отримати за допомогою однієї з найпопулярніших ігор в світі - Minecraft.
Бібліотека заповнена книгами зі статтями, які потрапили під цензуру в країнах їх походження. Доступ до цих статей тепер відкритий в Minecraft і одночасно захований від урядових технологій спостереження. Книги може прочитати будь-який користувач, а ось правки не внесе ніхто. Бібліотека постійно поповнюється текстами.
Щоб потрапити в сховище, користувач має завантажити будівлю бібліотеки і зайти до гри. У грі він потрапляє на довгий острів, де і знаходиться бібліотека з текстами з усього світу, в тому числі з окремими секціями журналістських матеріалів з Росії, Єгипту, Мексики, В'єтнаму і Саудівської Аравії.
Росія, наприклад, представлена матеріалами сайту «Грані.ру», який заблокували ще 2014 року без пояснення, за які саме публікації.
На створення віртуальної бібліотеки пішло три місяці. Її конструюванням займалася компанія Blockworks, яка розробила дизайн будівель і карт в Minecraft. На будівництво бібліотеки пішло понад півтора мільйона блоків.
Minecraft, на думку «Репортерів без кордонів», є кращою платформою для подібного сховища, тому що запустити гру (і отримати доступ до заборонених журналістських матеріалів) в 2020 році можна практично звідусіль.