Організатори майбутнього Берлінського міжнародного кінофестивалю обіцяють вжити заходів обережності для боротьби з коронавірусом, але наполягають на тому, що форум проходитиме, як і планувалося, з 20 лютого до 1 березня.
У санвузлах фестивальних майданчиків розмістять спеціальні дезінфікуючі засоби, а співробітників і учасників фестивалю зобов'яжуть дотримуватися інструкцій на випадок виникнення спалаху під час Берлінале. Берлінський інститут вірусології та ізолятор в лікарні Шаріте будуть готові до таких надзвичайних ситуацій.
У прес-офісі Берлінале заявили, що «скасування фестивалю не розглядається».
Як повідомлялося вчора, організатори кіноринку EFM, котрий проходить в рамках Берлінале, підтвердили, що делегація представників великих китайських компаній не змогла отримати необхідні туристичні візи через спалах захворювання. В цілому надійшло близько 60 відмін, в основному від китайських делегатів. Також отримано 13 відмов від міжнародних делегатів: дві з Швеції, одна з Австралії, п'ять з Тайваню, одна з Південної Кореї, три з Узбекистану і одна з Японії.
Фестиваль очікує подальшого відсіву, але не розраховує, що це призведе до «значного зниження» відвідуваності. На сьогодні ніхто з кінематографістів не вийшов з фестивалю.
У той же час Гонконгський міжнародний кінофестиваль, який мав пройти в березні-квітні, відкладено до літа через вірус. Найважливіший в Азії кіноринок - Hong Kong Filmart - перенесено з 25-28 березня на 27-29 серпня. Перенесення події всього за два тижні до Міжнародного кінофестивалю в Торонто (10-20 вересня) створює окрему проблему для продавців і покупців. Незважаючи на те, що в Гонконзі відносно мало випадків зараження, близькість до Китаю ускладнила обидві події цього року.
І якщо фестивалі і кіноринки переносять, то найбільший світовий івент Mobile World Congress (MWC) в Барселоні, який мав відбутися 24-27 лютого, взагалі скасували. Це безпосередньо пов'язано з виходом великих компаній, а не із занепокоєнням організаторів.
Нагадаємо, число загиблих від коронавирусу зросло до 1380, а число інфікованих збільшилося майже до 60 тис. чоловік. Наразі 25 країн підтвердили випадки захворювання, а Всесвітня організація охорони здоров'я назвала це «серйозною загрозою».