23 липня Печерський районний суд Києва заблокував ряд новинних сайтів в Україні. До списку увійшло 18 найменувань, серед яких найпопулярніші - платформи для блогерів blogs.korrespondent.net, Enigma та сайт informator.news. Підставою блокування суддя Сергій Вовк назвав «арешт на майнові права інтелектуальної власності, які виникають у користувачів мережі інтернет при використанні веб-ресурсів». У результаті інтернет-провайдери заблокували ці сайти.
Український сайт «Інформатор» назвав постанову Печерського суду «відвертим наступом на свободу слова з боку «реформованого» правосуддя». До того ж у редакції підкреслили, що їх жодним чином не повідомили про блокування сайту.
Юристи Лабораторії цифрової безпеки впевнені, що постанова Печерського суду суперечить як чинному законодавству України, так і міжнародним стандартам у сфері захисту свободи вираження поглядів.
Як повідомляє платформа Enigma, причиною блокування саме цього сайту стала публікація матеріалу «В Україні багато правоохоронців об'єднуються в ОЗГ для боротьби з правозахисниками» авторства В’ячеслава Ковтуна. У ньому йшлося про арешт «правозахисника, юриста, режисера кіно Віктора Зайця», який також очолює ВГО «Всеукраїнський союз народних реформ». Як стверджував автор, справу нібито сфабрикували Олена Дегрик-Шевцова і її чоловік-поліцейський Євген Шевцов, адвокат Артем Шамрай та заступник начальника ДФС Києва Ігор Скороход.
Платформа звернулася до адвокатів, щоб через суд скасувати ухвалу судді Вовка. Однак 25 листопада адвокат громадської організації «Платформа прав людини» Олександр Бурмагін повідомив у Facebook, що після трьох місяців розгляду апеляційний суд Києва скаргу не задовольнив. Наразі адвокат планує звертатися до Верховного Суду України та Європейського суду з прав людини.