Глобальна акція «У кіно на метро», иніційована FILM.UA Group ще у 2017 році (напередодні прем'єри стрічки «Сторожова Застава»), продовжується. До прем’єри фільму «Захар Беркут» Київський метрополітен запустив цілий потяг з цікавими фактами про створення стрічки, а новий проект FILM.UA та КП Метрополітен присвячено історичному трилеру «Ціна правди», який виходить на екрани українських кінотеатрів 28 листопада, а також Дню пам’яті жертв голодоморів, що цього року припадає на 23 листопада. Протягом наступного місяця у вагонах одного з потягів Оболонсько-Теремківської (синьої) лінії метро з’являться 8 незвичних постерів. Вони розказуватимуть історії людей, які були причетні до трагічних подій у 1932-1933 роках в Україні: Голодомору, суворої цензури, змови та масових репресій.
«Тепер у пасажирів київського метро буде можливість дізнатися більше про життя британського журналіста Ґарета Джонса. А воно, повірте, варте уваги. Це була натхненна, вольова та дуже розумна людина, яка зіграла велику роль в історії. На превеликий жаль, більшість про це не знає», - зазначила маркетинг-директор FILM.UA Group Поліна Толмачова.
Місія проекту – привернути увагу суспільства до проблеми правди та постправди в сучасному інформаційному світі, а також спонукати українців дізнатися більше про важливі та цікаві факти з історії нашої країни.
«Складно уявити, скільки ми ще не знаємо про свою історію, скільки її сторінок засекречено або стерто назавжди. Тому переконана, що важливо використовувати кожну можливість, щоб дізнаватися і розповідати. Цей проект про важке: Голодомор, цензуру, замовчування, нищення. І про Людину», – зауважила радниця начальника метро Наталка Макогон.
Наступним кроком кампанії стане перфоманс «Ті, що блукають», котрий відбудеться 22 листопада о 18:00 на верхньому майданчику станції метро «Дорогожичі». В основі сценарію – свідчення очевидців Голодомору з архіву Меморіалу жертв Голодомору та книги «33-й: голод. Народна Книга-Меморіал».