14 листопада, окрім конкурсу місцевого радіо, Нацрада з питань телебачення і радіомовлення провела ще один конкурс, форматний, для розвитку музично-розважального мовлення. Видані ліцензії на 5 FM-частот, чотири з яких - в обласних центрах.
За умовами ліцензій, програмна концепція передбачає не менше 50% розважальних передач з підбіркою музичних творів. Заборонено ретранслювати сигнал інших радіостанцій, а частка української мови повинна бути не менше 35%.
Переможцями стали:
«Мелодія FM» (ТОВ «Телерадіокомпанія «Радіо Кохання) - 98,2 МГц у Житомирі и 90,4 МГц у Херсоні;
«Radio JAZZ» (ТОВ «Ч К») – 105,4 МГц у Львові;
«Радио RELAX» (ТОВ «МЮЗІКРАДІО») – 93,4 МГц у Кременчуці Полтавської обл. и 96,2 МГц у Полтаві.
Варто звернути увагу, що член Нацради Сергій Костинский ініціював проведення ще чотирьох форматних конкурсів для Києва: культурно-просвітницького радіо для корінного населення Криму, етно/фолк-радіо, радіо про права і свободи громадян України, закони і правопорядок, а також спортивної радіостанції. Але жоден проект поки що не заручився підтримкою інших членів Нацради.
Справа в тому, що перший конкурс на формат радіо корінного населення прописував би тільки три групи корінних жителів Криму в межах відразу всієї України - кримчаки, кримські татари і караїми. Це викликало питання у Олега Черниша та в.о. голови Нацради Ольги Герасим'юк щодо потенційної аудиторії мовника.
«Я б підтримав, якби це була компанія не комерційна, - прокоментував Черниш. - Незважаючи навіть на те, скільки кримських татар живе в Києві. Щодо другого конкурсу, є три варіанти оголошення конкурсу. І значить, самі ще не визначились, яка потрібна концепція. Тому я пропоную підійти до питання комплексно і системно, зачекати, доки прийде ще одна частота (наразі прораховується УДЦР. - MBR). Визначитись, які програмні концепції, формати мовлення потрібні». Герасимьюк погодилася, що «спершу треба вивчити ринок».
Валентин Коваль засумнівався чисто з практичної точки зору - чи «потягне» громада фінансово, якщо виграє конкурс: «Я поки що не бачу, хто міг би виконати цей проект. Я хочу, щоб ми розуміли, кому віддаємо частоту».
В результаті рішення про проведення ще чотирьох конкурсів не підтримали.