Днями компанія Google повідомила про те, що дістає із засіків свою стару розробку Google Health, щоб перетворити її в пошукову систему для медиків, а в Україні, виявляється, пішли ще далі. Міністерство освіти і науки повідомило про запуск нового сервісу для вчених, який буде допомагати шукати наукові документи і аналізувати цитати фахівців.
Цей свого роду пошуковий сервіс називається Open Ukrainian Citation Index (OUCI). У ньому зібрані наукові цитування, які надходять від усіх видань, що підтримують Initiative for Open Citations - Коаліцію наукових видавців, дослідників та інших зацікавлених сторін для сприяння необмеженої доступності даних про наукові цитати.
«Від інших подібних сервісів OUCI відрізняється тим, що він цілком некомерційний, тобто доступ до нього безкоштовний і відкритий для всіх. У той же час наповнення бази відбувається за прозорими принципам, і вона має зрозумілий механізм захисту від маніпуляцій з цитуванням», - зазначає відомство.
Перший заступник міністра Юрій Полюхович зазначив, що мова не йде про якесь оцінювання або прийняття МОН рішень на основі даних сервісу. Використовувати його пропонується не лише практикуючим вченим, а й студентам, редакціям наукових видань, бізнесу та іншим зацікавленим людям і структурам.
OUCI стане першим елементом майбутньої Національної науково-інформаційної системи (URIS), створенням якої займатиметься Міносвіти в 2020 році. На даний момент в базі сервісу зібрано 109 млн публікацій з усього світу, серед яких - метадані від 1329 українських видань. Спробувати OUCI можна прямо зараз ось тут.