Сьогодні Нацрада з питань телебачення і радіомовлення провела конкурс претендентів на використання радіочастотного ресурсу в складі мережі цифрового наземного ТБ стандарту DVB-T2 (MPEG 4) для розвитку місцевого мовлення. В рамках засідання регулятор визначив переможців у 11 населених пунктах.
Вимоги виставили наступні: цілодобове мовлення, мінімум 75% української мови, жодної ретрансляції, наявність в програмній сітці соціально важливих та інформаційних передач місцевої тематики. При цьому перевага віддавалася ліцензіатам, які мають ліцензію на аналогове ефірне ТБ, але поки залишалися без цифрової. Це зіграло проти кількох претендентів, про що - нижче.
Всього в УДЦР просили прорахувати 23 програми, оскільки, за словами виконавчого секретаря Нацради Олександра Ілляшенка, саме 23 телерадіокомпанії залишилися з аналогової ліцензією. Як це не дивно, 5 з них в конкурсі участі не брали. А ось список переможців виявився таким:
У Вільногірську Дніпропетровської обл.: «2+2 9 канал» (ТОВ «Телевізійна компанія «Приват ТБ Дніпро»). Ільяшенко зазначив, що «9 каналу» доведеться «від'єднатися» від «2+2», щоб демонструвати різний контент і не перетинатися.
У Дніпрі на 47 каналі розігрувалися відразу п'ять програм, але й цього не вистачило всім бажаючим: перемогли D1 (ТОВ «Телерадіокомпанія Регіон»), «Плюсплюс» (ТОВ ТРК «ТЕТ-Дніпропетровськ»), «2+2 9 канал», «41» (ТОВ Телекомпанія «Автор ТВ»), а також NOBEL TV (ТОВ Телерадіокомпанія «Українське-польське радіо та телебачення «Співдружність»). Представники КП «Дніпровська міська студія телебачення» на засідання не з'явилися, тому від самого початку ліцензіат опинився у програшній позиції. Також відмову отримали канали ІРТ (ТОВ Телерадіокомпанія «ІРТ») і ОТВ (ТОВ ТРК «Нова»), оскільки вже присутні в кабелі, а також «Перший міський телеканал» (ТОВ «Перший міський телеканал. Кривий Ріг»), оскільки намагався потрапити в мережу з іншого міста і мав менший пріоритет.
У Жовтих Водах Дніпропетровської обл. на 44 каналі: «2+2 9 канал» і D1.
В Першотравенську Дніпропетровської обл. на 47 каналі: «2+2 9 канал» і «ТВП» (Приватна регіональна телерадіокомпанія «ДЮФЮЛ»).
У Нікополі Дніпропетровської обл. на 21 каналі: «2+2 9 канал», «Плюсплюс» (ТОВ Телерадіокомпанія «Кварц») і D1.
У Покрові Дніпропетровської обл. на 21 каналі: «2+2 9 канал» і D1.
В Запоріжжі на 44 каналі: «Z» (КП «Муніципальна телевізійна мережа»), «Плюсплюс» (ТОВ «Телерадіокомпанія «Алекс ТВ»), «НБМ-Запоріжжя» (ТОВ «Телерадіокомпанія «НБМ»).
У Макарові Київської обл. на 44 каналі: «Плюсплюс» (ТОВ «Гравіс») і «АВІС» (ТОВ «АВІС»).
У місті Переяславі (колишній Переяслав-Хмельницький) Київської обл. ситуація виявилася неоднозначною. Справа в тому, що на конкурс виставили три програми (44 каналу), а претендентів було всього два, і обидва в «аналогу», що давало стовідсоткові шанси на перемогу обом. Однак один з претендентів – канал «Альта» (ТРК «Альта») – подав документи, не вказавши кінцевого бенефіціарного власника. А це робить компанію такою, у якої непрозора структура власності. Отже, брати участь в конкурсі «Альта» не має права, що справедливо зазначила Уляна Фещук. Директор телеканалу Олег Ярмоленко повідомив, що через фактичне існування ТРК на державні гроші – від муніципалітету – власники не можуть домовитися, хто з них готовий взяти відповідальність і стати бенефіціаром. Але Фещук нагадала, що, згідно із законом, бенефіціарний власник – той, хто робить вирішальний вплив на діяльність компанії, а не той, хто розпоряджається коштами. По суті, їм може бути і сам Ярмоленко. Йому дали час, щоб вирішити дане питання в найкоротші терміни.
В результаті в Переяславі визначили лише одного переможця – все той же «Плюсплюс» (ТОВ «Гравіс»). А ще дві програми в слоті 44 каналу виявилися вільні, і на одному з наступних засідань конкурс на них проводитимуть повторно.
У Харкові на 53 каналі переможцями стали «Плюсплюс» (ТОВ «Телерадіокомпанія« S-ТЕТ») і «АТН»(«ПрАТ «Право А/ТВК»).
Нарешті, в Чернівцях на 25 каналі з'являться канали «М» (ТОВ «Міська телерадіокомпанія« Чернівці») і ТВА (ТОВ «Телерадіокомпанія «ТВА»).
Вільними поки залишаються: по дві програми на 44 каналі у Вільногірську і Переяславі, і по одній в Жовтих Водах, Першотравенську, Покрові, Запоріжжі, Макарові та Харкові.