З 24 по 30 жовтня в столичному кінотеатрі «Жовтень» вже втретє відбудеться кінофестиваль «Київський тиждень критики», організований Arthouse Traffic за підтримки Держкіно.
«Київський тиждень критики» - кінофестиваль, створений з метою познайомити українських глядачів із кращими арт-хітами, відібраними українськими кінокритиками. У програмі фестивалю - фільми, представлені на головних світових кінофестивалях, а також кінострічки, які мали значний вплив на історію кіно.
Відкривати фестиваль в рамках міжнародної програми буде фентезі «Малятко зомбі» французького режисера Бертрана Бонелло. Прем'єра фільму відбулася на Каннському кінофестивалі, стрічка претендувала на отримання Queer Palm - премії, яка присуджується за висвітлення теми ЛГБТ у кіно.
Також в міжнародній секції глядачі зможуть ознайомитись з іншими новинки 2019 року:
«Маяк» режисера Роберта Еггерса із Робетом Паттінсоном і Уіллемом Дефо. Світова прем'єра цього камерного хоррора відбулася в рамках програми «Двотижневик режисерів» Каннського кінофестивалю, де стрічку зустріли тривалими оваціями і відзначили премією FIPRESCI.
«Озеро диких гусей» - кримінальна драма китайського режисера Дяо Інан, яка увійшла в основну програму Каннського кінофестивалю.
«Примарні тропіки» бельгійця Баса Девоса з програми «Двотижневик режисерів» у Каннах.
«Пофарбоване пташеня» Вацлава Маргоуль - шокова драма, створена в спільному виробництві України, Чехії, Польщі та Словаччини. Світова прем'єра стрічки відбулася в рамках головного конкурсу 76-го Венеціанського кінофестивалю.
«Про нескінченність» від класика шведського кінематографа Роя Андерссона. Кінострічка була представлена на Венеційському кінофестивалі, де отримала «Срібного лева» за кращу режисерську роботу.
«Атлантика» - дебютна драма режисера Маті Діоп, що отримала Гран-прі Канського кінофестивалю.
Українська програма побудована навколо двох фестивальних хітів цього року - драми «Додому» і комедії «Мої думки тихі». Режисери Наріман Алієв і Антоніо Лукич обрали для своїх робіт фільми-референси, які перегукуються тематично і стилістично. Таким чином, на фестивалі будуть показані:
Драма «Додому» - повнометражний дебют Нарімана Алієва. Світова прем'єра картини відбулася в програмі «Особливий погляд» Каннського кінофестивалю. В Україні фільм був відзначений Гран-прі Одеського кінофестивалю, який присуджується за результатами глядацького голосування. Зараз фільм Алієва претендує на номінації Європейської кіноакадемії та представляє Україну як кандидат на премію «Оскар» в категорії «Кращий міжнародний фільм».
«Відчуження» - перший фестивальний хіт турецького режисера Нурі Більге Джейлана, лауреата «Золотої пальмової гілки» Каннського кінофестивалю. У Каннах кінострічка отримала Гран-прі і премію за кращу чоловічу роль.
«Паперовий Місяць» - класична голлівудська трагікомедія Пітера Богдановича. На міжнародному кінофестивалі в Сан-Себастьяні фільм отримав «Срібну мушлю» за кращу режисуру і Спеціальний приз журі, а 10-річна актриса Татум О'Ніл отримала «Оскар» за кращу жіночу роль другого плану.
Комедія «Мої думки тихі» - дебютний повнометражний фільм Антоніо Лукича. Вперше стрічка була показана в секції East of West Міжнародного кінофестивалю в Карлових Варах, де отримала Спеціальну премію журі. Українська прем'єра відбулася в рамках Одеського міжнародного кінофестивалю. Фільм Лукича отримав приз глядацьких симпатій, премію FIPRESCI за кращий український фільм, премію за кращу акторську роботу (Ірма Вітовська) і спеціальну згадка журі (Андрій Лідаговський).
«Довгі проводи» - третя повнометражна робота українського режисера Кіри Муратової. Стрічка була створена в 1971-му, але вийшла на екрани тільки в 1987-му - в цьому ж році на Міжнародному кінофестивалі в Локарно «Довгі проводи» були нагороджені премією FIPRESCI.
«Бич Божий» - драма українського режисера Олега Фіалко.
У програмі «Новий Голлівуд» представлені роботи Френсіса Форда Копполи, Мартіна Скорсезе, Джорджа Лукаса та інших режисерів, які створили культову класику епохи кінця 60-х. А саме:
«Апокаліпсис сьогодні» - фільм Френсіса Форда Копполи, натхненний повістю Джозефа Конрада «Серце темряви». Кінострічка має «Золоту пальмову гілку» Каннського кінофестивалю, і до сьогодні залишається одним з кращих фільмів всіх часів. В рамках «Київського тижня критики» «Апокаліпсис сьогодні» буде показаний в безпрецедентному для України форматі реставрованої копії.
«Таксист» Мартіна Скорсезе - ще один лауреат «Золотої пальмової гілки», названий кінокритиком Роджером Ебертом одним з найбільш сильних фільмів в історії кінематографа.
«Керрі» Брайана де Пальми - екранізація однойменного дебютного роману Стівена Кінга.
«Американські графіті» - молодіжна комедія Джорджа Лукаса і перша робота студії LucasFilm. Свого часу стрічка була удостоєна п'яти номінацій на премію «Оскар» і премії «Золотий глобус» у категорії «Краща комедія або мюзикл».
«Безтурботний їздець» Денніса Хоппера, який отримав премію за кращий дебют на Каннському кінофестивалі.
«Довге прощання» - одна з ранніх робіт класика американського кіно Роберта Олтмена, єдиного в США володаря головних нагород фестивалів великої трійки - «Золотої пальмової гілки», «Золотого лева» і «Золотого ведмедя».
Всі покази «Київського тижня критики» представляють критики-куратори фестивалю - після перегляду на глядачів чекає обговорення фільмів. В рамках фестивалю також запланована програма дискусійних зустрічей.
Додаткова інформація, а також попередній продаж квитків доступна на сайті фестивалю.